Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE-PPK pszichológi...

Milyen az ELTE-PPK pszichológia szak?

Figyelt kérdés

Most 11-es vagyok.

Érdekelne, hogy mivel foglalkoznak, mit tanulnak pontosan.


Biológia & angol emelt elfogadható és hasznos lenne?



2019. dec. 9. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A biosz és angol általános felvételi pszichóra. Elfogadható és hasznos mindkettő.


Az anyag fele matek-statisztika, a másik fele meg évszámok és öreg bácsik okos gondolatainak magolása. "szuper" jó szak!

2019. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Húzós, alap diplomával (ezzel még csak ún. viselkedéselemző leszel, nem is pszichológus) nem tudsz elhelyezkedni, muszáj mestert is csinálnod, sőt az a jó, ha utána is tanulsz (pl klinikai szakpszichológusnak), de azokért a képzésekért már fizetned kell.

Az Eltén örök panaszként hallom, hogy nagyon elméletorientált, kevesebb a gyakorlat. Akkor menj oda, ha inkább kutatni szeretnél a munkád során, mint páciensekkel foglalkozni.

Ja és még annyi, hogy ha teljesen humán beállítottságú vagy (bár emelt bioszra készülve talán nem), akkor nagyon sokat fogsz szenvedni. Rengeteg a bioszos tárgy az idegrendszerről pl, nehezek, és matek is van. Ez a szak szerintem igazából átmenet a humán és reál vonal között.

2019. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vedd figyelembe az előzők válaszait. Én oda járok. :)

Van statisztika és biosz igen, de teljesen kibírható, pedig én aztán egyikért se vagyok oda. Kis tanulással is meg tudja csinálni az, akit oda felvesznek. Már az első félévben is vannak érdekes tárgyak, szóval az sem igaz, hogy csak anatómia, statisztika meg évszám amit az elején veszünk.

Én is gondolkodtam a Károlin, merthogy az ELTE “elméletorientált”, de szerintem teljesen fölösleges eszerint dönteni, mert nem ez lesz a mérvadó ahhoz, hogy jó pszichológus leszel-e.

2020. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!