Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol végezzem a gépészmérnök...

Hol végezzem a gépészmérnök mesterképzést?

Figyelt kérdés

Lassan végzek BME-n, mester alatt szívesen dolgoznék, bár ez nem tudom hogy kivitelezhető. BME-n ugye nincs levelező, de nem 100% hogy levelezőm akarom csinálni.Ezekre gondoltam:

-BME

-Széchenyi egyetem

-Miskolci egyetem

-Szent István egyetem



2019. dec. 9. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Duális képzésre is mehetsz, nézz utána: dualisdiploma.hu.
2019. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Miután csak a BME és a ME érnek valamit ebben a szakmában, és ezen belül is a BME a legjobb – a legjobban teszed, ha maradsz ott és befejezed a BME-n a mestert. Keress gyakornoki helyet mellette. Nem ezen a két éven múlik a pénzszerzésed, az viszont igen, hogy legyen egy jó diplomád. Tanulj meg rendesen gépen dolgozni, és legyél jó szakember. Többet ér jól képzett BME-s mesterszakosnak lenni, mint noname egyetemen levelezőn duális képzésen részt venni.
2019. dec. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlenül értek egyet a #2-el.

Egyrészt a ME gépészmérnök hallgatói idén Szemtendrén lekörözték a BME-t egy nemzetközi versenyen. Vagyis az, hogy a BME egyértelműen jobb, nem jelenthető ki. Amúgy is nagyon vitatott ez a dolog, ne menjünk bele.

Másrészt már a kérdezőnek van egy BME-s diplomája. Vagyis ha máshova akar menni, menjen nyugodtan, megteheti.

Harmadrészt elég sokakat megoszt az a kérdés, már a Forbes magazinban is volt róla cikk, hogy a munkaerőpiacon a szakmai tapasztalat nagyon sokan számít. Nem egy embertől hallottam, hogy megbánta, hogy elment nappalis mesterképzésre, mert tapasztalatla frissdiplonásként nem ért semmit. Ha megnézzük a vidéki egyetemek műszaki mesterképzéseit, látni fogjuk, hogy levelezőn sokkal több a hallgató, mint nappalin, ez is mutat valamit. Főleg, hogy a mesterképzés általában egy mélyebb ismétlése az alapszaknak, kiegészítve pár tárggyal, ami nem fért bele az alapba.

És végül, a kérdező már dolgozni szeretne. Gépészmérnökként elég jó fizetése lenne, mellette levelezőn végezni a szakot jó ötlet, és a diplomájára se lesz ráírva, hogy milyen munkarendben végezte.

A duális képzést azért írtam, mert jó alternatíva. Ugyanúgy nappali képzèst jelent, annak minden előnyével (diák, koli, ösztöndíjak), és mellette még fizetést is kap a cégtől (mesteren havi 140-150 ezer Ft/hó), és tapasztalata is lesz, mire végez.

Ha nem akar még 2 évig eltartott lenni, vagy fizetni a drága albérletet Pesten, stb, teljesen megértem.

Most voltam nyílt napon Miskolcon, én előszeretettel ajánlom. Ilyen gyönyörű egyetemet még nem láttam soha! A diákok és a tanárok is figyeltek ránk, de úgy őszintén, érződött h megvan a hangulat, összetartás. Máshol te csak egy senki vagy a sok senki közül, mert annyi a hallgató, de itt nem. Ők fektektet pénzt is az oktatásba (nem úgy, mint a mostani szakom). A város meg egyáltalán nem gáz, nem is értem, mit utalnak rajta. Van rengeteg gyár, cég, munkahely, ès mérnökként úgyse a minimumot fogod kapni, maga a város meg nem is drága. Van pár nemzetiségi, de az Pesten is van, ha nem még több. De nyiregyen is van, ahol lakom...ezért kell kocsival járni.

Ugyhogy én mindenképp javaslom, hogy gyere ME-GEIK-ra ;)

2019. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
BME mesteren úgy van kialakítva az órarend, hogy a második évedet végig tudod dolgozni. Én is és nagyon sok évfolyamtársam így csinálta anno. Nálunk most a cégnél is 6 ilyen srác van/volt az én osztályomon (hármat már felvettünk teljes állásba, három még Msc-s)
2019. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!