Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE alkalmazott fizikus szak...

ELTE alkalmazott fizikus szak vélemények?

Figyelt kérdés

Jelenleg alapszakos villamosmérnök hallgató vagyok, és ebben a félévben végzek. Mindig is érdekelt a fizika, de csak most érzek elég bátorságot, hogy efelé menjek. Eddig hallgattam a környezetemre és hagytam magam lebeszélni a fizikus szakról, de így a mérnöki képzés végére rájöttem, hogy nem tudnám ezt csinálni. Annyira unalmasnak és monotonnak tűnik.


Milyen “esélyeim” vannak felvenni a tempót és sikeresen elvégezni?

Illetve milyen lehetőségek lennének a végzés után?



2019. dec. 11. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Ez Msc. szintű képzést takar? Ha nem, és úgy mennél át hogy a Bsc elején kezded akkor nyilván semmi hátrányod nem lesz mivel kb. most végzett gimnazistákkal fogsz tanulni azaz nem várnak el sokat. Tudtommal a Bsc. "közepére" átmenni nem bevett dolog, mármint kétlem hogy megengednék hogy mondjuk a 3. féléves csoporthoz kapcsolódj be. Ha ez Msc., akkor abszolút lehetséges, esetleg fel kell venned pár extra tárgyat.


Egyébként az "elte" meg "alkalmazott fizikus" nem igazán passzol, aki nem kutatni/tanítani szeretne az rendszerint BME-re megy, link:

[link]

2019. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!