Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma nélkül kevesebb az...

Diploma nélkül kevesebb az ember? Komoly válaszadók véleményére vagyok kiváncsi!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves (jelenleg egyetemista) lány vagyok. Amikor 17-8 évesen eldöntöttem, hogy melyik szakon szeretnék tanulni, még biztos voltam benne. Ma már nem annyira. Kereskedelmet és marketinget tanulok, azonban ebből már van egy felsőfokú szakmám, ami a legtöbb marketinges munkához elég (jelenleg is dolgozom). Az álláshirdetéseket nézve rájöttem, hogy szinte “felesleges” ez a diploma, ha csak nem vezérigazgatói vagy vezetői pozíció a cél. A legnagyobb gond, hogy az évek elteltével rájöttem, nem jó úton járok. Mindig is humán beállítottságú voltam, gimiben 2 nyelvet tanultam, irodalomból és nyelvtanból megerőltetés nélkül emelt szinten is dicséretes voltam. Ami érdekel, az a zene, a művészet minden formája, a szövegalkotás (blogot vezetek) és bármi, amihez kreativitás és szépérzék kell. A sok reál, amit az egyetemen tanulok, nem én vagyok, de ezt 17 évesen még nem tudtam. Most azonban nagy dilemmában vagyok. Munka mellett amúgy is nagyon nehéz tanulni, az egyetemi szakok közül kevés van amit fizetni tudnék és érdekel is. Viszont nagy a nyomás, hogy diploma nélkül kevesebb ember vagyok.. teljesen magam alatt vagyok emiatt. Mi van, ha én inkább csinálnék több szakmát (pl. rendezvényszervezői vagy dekoratőr),ami lényeg érdekel, és munka mellett vállalkoznék, mert mindig is ezt szerettem volna? Tényleg kevesebb leszek ettől? Mindenképp szerezzek diplomát? Buta kérdés, de sajnos ez a mai oktatás, tömik beléd a sok felesleges információt és az élethez 21 évesen se tudja az ember hogyan kezdjen neki. Köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 12. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetemben többször hátrány is volt állásinterjúkon.... Én sem vezető akarok lenni, az sima munkatársi vagy asszisztensi pozíciókhoz meg elég az érettségi.... vagy tanfolyam. ….
2019. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, a nappali tagozat kizárva, mert teljesen egyedül tartom el magam, a szüleim nem támogatnak. Nem engedhetem meg magamnak, hogy dolgozzak és egy drága szakot kifizessek, ráadásul időm sincs igazán elmélyülni a tanulásban. A munkaerőpiacon a tapasztalatot várják, aminek hiányában úgy gondolom hiába is van diplomája az embernek. A tapasztalat többet ér. Senki sincs, akitől tanácsot kérhetnék, ezért fordultam ehhez az oldalhoz. Sajnos túlságosan kikészít ez az egész.
2019. dec. 12. 10:48
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld kéz.
2019. dec. 12. 10:50
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

"Az álláshirdetéseket nézve rájöttem, hogy szinte “felesleges” ez a diploma, ha csak nem vezérigazgatói vagy vezetői pozíció a cél."


Hát nem ugyanazokat az álláshirdetésekkel találkozunk ...

Általában már a "segédhelyettes gyakornok" pozícióra is diploma az elvárás, általában csak azok titkári pozíciójára nem.


(Ezt nem szabad összekeverni azzal, hogy engednek-e szakmai pozíciókat betölteni betölteni "folyamatban lévő

felsőfokú tanulmányok esetén", mert azt még úgy szokták engedni.)


A legnagyobb probléma az, hogy a legtöbb cég(és nemcsak az államiak) fixálódva vannak arra, hogy egyes pozíciókhoz "felsőfokú végzettség" kell.

Folyamatban lévő tanulmányokat én biztos nem "engednék el" (főleg, hogy vagy eddig is fizettél már érte, és az "elveszne" vagy ha államilag támogatott voltál, akkor pedig "visszakérik.")

2019. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval csak azért fejezzem be és fizessem ki (eddig egy félévet fizettem ki, de az órákra bejárni nem tudtam a munka miatt) mert már elkezdtem? Közben meg teljesen más érdekel, és valószínűleg nem is ebben fogok elhelyezkedni. A kérdés nem éppen erről szólt. Befejezni ezt valószínűleg pontosan a fent említett okokból kifolyólag nem fogom.
2019. dec. 12. 11:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5


"Közben meg teljesen más érdekel, és valószínűleg nem is ebben fogok elhelyezkedni. A kérdés nem éppen erről szólt."


Akkor miért írtad ezt? Csak úgy?:


" Az álláshirdetéseket nézve rájöttem, hogy szinte “felesleges” ez a diploma, ha csak nem vezérigazgatói vagy vezetői pozíció a cél"

A baj csak annyi ez az állítás nem igaz.



"Befejezni ezt valószínűleg pontosan a fent említett okokból kifolyólag nem fogom."


Ha ezt eldöntötted, és más szakra nem akarsz menni akkor mi a kérdés?


Szeretnél egy "nem kell a diploma az csak a hülyék mentsvára, és amúgy is én is diploma nélkül nettó 2MFt keresek, míg a diplomás ismerősöm Londonban mosogat bruttó 100 fontért évente ...." gyk-s "sablonválaszt"?

2019. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Nem felesleges a diploma...

En nem érzem magam többnek mert van, csak a fizetesem magasabb, mintha nem lenne...

2019. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kérdés pont hogy arról szólt, hogy a jelenlegi szak amin tanulok, nem tetszik. Helyette szívesebben tanulnék mást, ami a humán beállítottságomnak megfelelő. Viszont a szakok, amik tetszenek, vagy nem fedik amit végül szeretnék csinálni, vagy nincs lehetőségem kifizetni őket. Azért írtam idézőjelbe a “felesleges” szót, mert én nem abban a munkakörben szeretnék elhelyezkedni, amihez a kereskedelem és marketing diploma KELL. Egy diploma csak akkor ér valamit, ha aztán azzal helyezkedik el az ember... ugyanez a helyzet a szakmával is. Amivel én szeretnék elhelyezkedni, az nem ez a diploma. Remélem így már érthető.
2019. dec. 12. 12:19
 9/14 anonim ***** válasza:
2019. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Van mikor hátràny, de ha magadnak dolgozol akkor senkit nem érdekel van-e diplomàd. Én 12-ben nem tudtam hova menjek egyetemre, ezért szakmàt tanulok jelenleg, és már tudom hova akarok menni. Minden nap tanulok a szintemelőre és a nyelvvizsgàra.
2019. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!