Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni? Biosz,...

Mit érdemes tanulni? Biosz, magyar érdekel, esetleg nyelvek és informatika, azokra szükség van a mai világban

Figyelt kérdés

jelenleg 10.es leszek. 6évfolyamos gimnáziumba járok. semmi külön funkció (kéttannyelvű/ humán)... szeretnék ötleteket,hogy mit kéne tanulnom,hogy legyen esélyem állást találni és az még jól is fizessen.

sokáig ügyvéd akartam lenni, de azthiszem annyira azért nem vagyok okos, és nem is a töri a kedvencem.. szóval..

egybként matek, fizika nagyon nemmegy.. kémiát meg tudom tanulni ha életbevágóan kell a főszakom mellé, bár nem szeretem... ha valaki segítene megköszönném. esetleg privátba is írhattok, ha bővebb tanácsokat tudtok írni. köszi


2010. júl. 19. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges még ezzel foglalkoznod, az elkövetkezendő 3 évben valószínűleg meg fog változni az érdeklődésed.de ha már most ennyire buzgó szeretnél lenni,akkor addig szerintem csinálj meg 2 nyelvvizsgát,abból baj nem lehet.hidd el, a tárgyak egyre nehezebbek lesznek, és lehet h az elkövetkezendőkben sorra kerülő biokémia után már nem fog annyira érdekelni a biosz, tekintve h a kémiát nem szereted.

amúgy biosz és magyar... erről nekem a gyógytorna vagy a gyógypedagógus ugrik be első körben.ezek közül a gyógytornával jól tudsz keresni, ha jó kapcsolataid vannak, és állást tudsz szerezni.de ez nagyjából minden szakra igaz

2010. júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is tizedikben. A magyar és a biosz érdekelt (meg a töri), és először ügyvéd akartam lenni (de abból már annyi van, hogy inkább letettem róla).

Aztán felfedeztem a pszichológiát. Ehhez a két tantárgyhoz azt tudom leginkább ajánlani, bár elég húzós a bekerülés (de két nyelvvizsgával és mondjuk egy emelt érettségivel simán megcsinálható). Nem mellesleg jól keres, és ha jól választod meg az irányt, van rá kereslet (tehát nem klinikai pszichológusnak mész).


De ahogy előttem is írták, ilyenkor még sokszor meggondolod magad. :)

2010. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, szerezz két középfokú nyelvvizsgát, akkor meglesznek a többletpontjaid, és nem kell emelt érettségivel stresszelni (bár nem tudom, amikor te végzel, akkor mi lesz a helyzet ebben a tekintetben, nem lesz-e kötelező emelt szint valamiből, vagy nem kérik-e majd jobban az egyetemek).
2010. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bioszból tervezek emeltet. és egy középszintű meglesz remélem, de a másik... az már sokkal neccesebb. a tanárunkkal szerintem még alapfokú nyelvvizsga szintre sem fogunk eljutni. mindenképpen kell? keressek különtanárt?? :S

csak azthiszem már sok lesz matekból, angolból és németből különtanár.. de ha muszáj.. hmm

2010. júl. 21. 23:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából ha egy középszintű nyelvvizsgád van, az 35 pont. Ha kettő, az csak 50. Így ha van egy emelt szintű érettségid (nem nyelvből), akkor az 40 pont, és a maximálisan elérhető többletpont 80. Így ha van egy emelt érettségid, meg egy közép nyelvvizsgád, az 75 pont, avagy csak 5 pontot vesztesz, így nem kell (/ muszáj) másik nyelvvizsga.

Viszont ha két nyelvvizsgád van, és nincs emelt érettségid, az ahogy írtam, 50 pont, azaz 30-at elvesztesz.

Ezenkívül még OKTV-val szerezhetsz pluszt (vagy ha terhes leszel, ha már gyakorikérdések :D).


Ja, igen, fontos: azt hiszem ez jövőre megváltozik, akkor kevesebbet érnek majd a nyelvvizsgák - még egy dolog az emelt érettségi mellett. Szóval ha meglesz az egy középfokúd, akkor nem kell a másikra annyira vértizzadva ráhajtani, mert nem olyan lényeges. ;)

2010. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a részletes választ!! :)

egyébként ha valaki le tudna írni mindent a pontrendszerről aztis megköszönném, mivel a suliban még egy szó sem volt ilyenekről, és remélem majd 1-2éven belül tartanak azért valaki tájékoztatót.

köszönööm:)

2010. júl. 22. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!