Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ilyen középiskola Budapesten?

Van ilyen középiskola Budapesten?

Figyelt kérdés

Nos, röviden összefoglalom. Idén fogom befejezni az alapiskolát Pozsonyban (9-es vagyok). Magyarországon, Budapesten szeretnék tovább tanulni, de ez több szempontból is nagyon nehéz. A szüleimet meg kell győznöm, hogy engedjenek el, magamat is, félek a kollégiumtól, és eg, csomó jogi kérdést vet fel. Olyan iskola érdekel, amihez kollégium is tartozik, nem utazhatok naponta 400km-t. Jó tanuló vagyok (fiú, 15, 1-es 2-es), és valószinűleg gimnáziumba mennék. És azután orvosira, de ez meg korai. Tehát, van Budapesten olyan suli, aminek valami köze van az orvoláshoz, esetleg ami után kevesebbet kell egyetemre járni, vagy ilyesmi?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. dec. 12. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van olyan, ami utan "kevesebbet kell jarni egyetemre", de olyan van, ami biztos tudast ad, es kevesebbet kell tanulni az egyetemen. Szerintem nezegesd a kozepiskolak rangsorat (pl HVG), jarj utana egyesevel, hogy van-e koli, erosek-e bioszbol (orvosihoz).

Pl. Fazekas Gimnaziumnak van jo biosz/termeszettudomanyos tagozata es kolija is van, de biztos sok masiknak is.

2019. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Meglesem őket. Még az fontos, hogy olyan kell ami angolból(/idegen nyelvekből) is erős, külföldön szeretnék majd állást vállalni.
2019. dec. 12. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még időben válaszolok. Olyan sajnos nincs ami után kevesebbet kell egyetemre járni, az orvosi mindenkinek 6 év (persze ha nem csúszol). Viszont ha jó természettudományos gimibe jársz akkor sokkal felkészültebben és magabiztosabban mehetsz egyetemre. Ebből a szempontból az ELTE Apáczait ajánlom, a biosz-kémia oktatás talán az egész országban az egyik legjobb (a rangsorban is mindig top 10es) és helyben kollégiuma is van. A második nyelv (német, francia, olasz) kissé nehézkesen megy minden osztályban de az angol oktatás szintje kiemelkedő.


Amúgy én is apáczais vagyok, 10-es, szintén orvosira készülök. Bármit is választasz, sok sikert! :))

2020. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!