Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most hogy is van ez az egyetem...

Most hogy is van ez az egyetemi kötelező érettségi módosítás? Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem , hogy ha angol - töri szakpárra mennék, akkor oda elég csak az angol emelt? Egy évet kihagytam, és nincs kedvem emeltezni töriből.


"Az osztatlan tanárszakokon az adott tanárszaknak megfelelő alapképzési szakok emelt szintű

érettségi követelményeit kell alkalmazni azzal, hogy a jelentkező legfeljebb egy emelt szintű

érettségi vizsga teljesítésére kötelezhető. Amennyiben az osztatlan tanári szakpárnak van

bölcsészettudományi képzési területhez tartozó tanári szakja, akkor ezen tanári szak esetében

kötelező az előírt emelt szintű érettségi vizsga teljesítése"


De nekem mindkét szakom a bölcsészeten van, ilyenkor én dönthetem el melyiket csinálom emeltnek?



2019. dec. 14. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne...

Egyébként szerintem igen, de pár nap múlva kijön a felvin a szeptemberben induló képzések listája és ott majd érthetőbben le lesz írva.

2019. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, de amikor ezt írták, akkor még nem volt kötelező egy emelt sem, ezért írták, hogy "legfeljebb egy emelt kell", illetve ha ez bölcsész szak, akkor az az egy emelt kötelező.

Most már mindegy, egy emelt úgyis kötelező lesz.

2019. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!