Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A büfészakok között melyek a...

A büfészakok között melyek a kevésbé büfészakok?

Figyelt kérdés

Már ha van ennek valami mértékegysége. :D

Az alapproblémám az, hogy a egyik szupermenő műszaki, vagy gazdasági egyetemi szak iránt sem tudok érdeklődést erőszakolni magamra.

Lenne több olyan is, ami érdekel, viszont számos az említett sztárszakokon tanuló, vagy végzett szerint rajtuk kívül mindenki más csak arra jó, hogy gyárban, vagy mekiben robotoljon minimálbérért.

Tudom, nem kellene, hogy mások véleménye befolyásoljon, mégis elkeserítő, hogy amint támad egy ötletem és utánaolvasok, megkapom, hogy értelmetlen szak, mert úgysem lehet vele elhelyezkedni, vagy ha igen, akkor sem fogok tudni megélni belőle.

A fenti területek viszont átkozottul unalmasak számomra és erre még rátesz egy lapáttal a képviselőik sznobizmusa, amivel én sosem tudnék azonosulni. Tisztelet a kivételnek persze!

Szóval ha már büfészakra megyek, megkérdem a hozzáértőket, e halmazon belül melyeket gondolják jobbnak?



2019. dec. 17. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Először is a gazdasági szakok nem annyira unalmasak még bölcsészek számára sem, mint amennyire távolról látszanak. Vannak kifejezetten izgalmasak: kreatívak, utazósak stb. (Pl. kereskedelem és marketing = izgalmas, kreatív; turizmus vendéglátás = utazós, sokszínű stb.)


Na de a lényegre térve.


Különbség van a "büfé" szakok (andragógia, szociálpedagógia, sport-rekreáció) és a kevéssé piacképes szakok (történelem, régészet, turkológia stb.) között. Attól, hogy valami nem annyira piacképes, attól még lehet atom tanulós! Én egy kis nyelvszakon végeztem az eltén, és 7 (hét) ókori nyelven tanultam... büfészaknak nem nevezném.


Akkor gondolom inkább humánosabb szakokat keresel. Néhány ötlet:

- jog

- orvosi

- gyógyszerész

- állatorvos

- gyógytornász

- kommunikáció

- pszichológia

- tanárszakok

- humánerőforrás (HR)


Ezek azok, amikkel el is lehet helyezkedni.


Én személy szerint izgalmasnak találom még:

- szabad bölcsészet (filozófia, esztétika stb.)

- teológia

- szociológia, kulturális antropológia

- régészet

- keleti nyelvszakok (arab, héber, japán, kínai stb.)

... de ezekkel tényleg nehezebb elhelyezkedni. (Teológiával lehet, ha pap akarsz lenni. Azon kívül tényleg nem annyira egyszerű.)


Összefoglalva: nézegesd meg a jogot és kommunikációt, azok lesznek a te barátaid.

2019. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik teged a legjobban erdekel. Egy jo tanacs: ne ez az oldal alapjan valaszd meg a szakod es a jovobeli munkad.
2019. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2# Sajnos igazat kell adjak, de nem ismerek személyesen olyan embereket, akiktől kérdezni tudnék.

1# Egyetértek veled és jókat írtál! Közülük is a kommunikáció, a szaba bölcsészet és a szociológia tetszenek leginkább.

2019. dec. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!