Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vissza kellene mennem egyetemre?

Vissza kellene mennem egyetemre?

Figyelt kérdés

26 vagyok, mire az egyetemet kezdeném 27 lennék és igazából mindig is azt gondoltam, hogy az egyetem nem nekem való, én már nem akarok tanulni, építeni akarom a karrierem stb. És oké hogy olyan területen dolgozom(marketing-féle), ahol "önképzősen" is lehet érvényesülni, és eddig el is voltam, de egyre lassabbnak érzem ezt. Kezdek stagnálni. Nincsenek kapcsolataim az egyetemről, nincs "iskolai tudásom" inkább csak gyakorlati. Amivel persze egy darabig jól megvagyok, de úgy érzem kezd eljönni egy pont, amihez ez már kevés és nagy hátrányban vagyok/leszek.


Egyrészt nem akarok visszamenni tanulni, ugyanakkor mégis kezdem azt érezni, hogy kellene. Csak már itt vagyok teljesen felnőtten és most visszamenni egy nappalira, nem is tudom (hétvégi sulit tuti nem csinálnék).


Ti mit gondoltok? Honnan kellene megközelítenem ezt a dolgot már úgy eleve átgondolás téren is?


2019. dec. 18. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Erre találták ki a levelezős képzést. Marketing területen ott a kereskedelem-marketing szak, akkor egyéb gazdasági szakok közül: gazdálkodási és menedzsment, pénzügy-számvitel stb.

Ezeket indítják levelezős képzésben, így a munkát sem kell feladni, és valószínüleg az eddigi gyakorlati ismeretek alapján, ha ilyen területen dolgozol, könnyebben is fog menni a tananyag, sok dolog ismerős lehet közgazdaságtanból.

Annyi, hogy szakmai középfokú, vagy általános felsőfokú nyelvvizsga kell a diplomához ezeknél a szakoknál, az általános középfokút nem fogadják el.

Amúgy 27 évesen egyáltalán nem késő csinálni. A nappali sem annyira necces ennyi idősen, ott is van néhány 25 feletti, levelezőn meg abszolút természetes. Én levelezőst választanám. Sokan mondják, hogy kevésbé gyakorlatias, és ez így is van, mivel az óraszám jóval kevesebb, de neked a munka mellett már van némi tapasztalatod gondolom, így ez jó opció lehet.

Egyébként általánosságban annyit megjegyeznék, hogy a való életben való gyakorlatias tudás sokszor többet tud érni, mint a puszta elmélet. Ezért is szeretnek inkább sokan dolgozni, és a végzettek közül sokak szerint jobb a munka, mint az egyetem volt, mert ott sok olyan elméleti dolog is van, amit valójában a nagy átlag nem is használ. Ettől függetlenül az új ismeretek mindig jól jönnek.

2019. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Ja, még annyi, hogy egy emelt szintű érettségi kötelező, tehát ha nincs, akkor valamilyen, a szakon elfogadható érettségi tárgyból egy emeltet csinálnod kell.
2019. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Na, harmadszorra is én voltam, bocsi a sok hozzászólásért, csak elsőre elkerülte a figyelmem, hogy hétvégi sulit nem akarsz. Gondolom ezt a levelezőre érted. Mi ennek az oka,

A te helyzetedben ez jó opció volna.

2019. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!