Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is jár nyelvvizsga pont?...

Így is jár nyelvvizsga pont? Vagy hogy?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 98%-os középszintű, és egy 66%-os emelt szintű angol érettségim.


A kérdés az, hogy lehet-e a 98%-kal számolni felvételinél, és megkapni a 28 pontot nyelvvizsgáért?

Vagy csak az egyik értékkel lehet (98% és nincs pluszpont, vagy 66% és van plusz pont?)


-Tehát van egy pontszám a 11. és 12. év végi jegyekből, legyen X.

-Érettségi pontok közép angollal legyen Y.

-Az emelt az B2-vel egyenértékű = 28

Össz: X+Y+28?

Ez a variáció létezik? Vagy ha szeretném a nyelvvizsga pontokat akor mindenképpen a 66%-kal kell számolni az X-et?


Köszönöm!



2019. dec. 19. 20:56
 1/8 A kérdező kommentje:
-Talán- fontos lehet megemlítenem hogy a kiszemelt szakon nem jár +50 az emelt angolért.
2019. dec. 19. 21:14
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha jól értem akkor nincs külön nyelvvizsgád? Ebben az esetben 98%+0 pont vagy 66%+50 pont. De ha a szakon nem előírás akkor a 98%-osat fogják számítani akkor, ha másból van emelted. Ha nincs másból emelted, akkor a 66%-osat, de nem kapod meg az 50 pontot, mert nem előírás.

A 28 pont külön nyelvvizsgára vonatkozik, nem az "emeltes" nyelvvizsgáért.

2019. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Osztályfőnök csak annyit tudott mondani, hogy a +50 nem jár mert nem követelmény -műszaki szak-, viszont a 28 fog mert a bizonyítvány hátoldalába lesz pecsételve hogy egyenértékű egy B2-vel.


Hát akkor ez nem nyert.

Maximum február-március környékén csinálok akkor eurós nyelvvizsgát! :D

2019. dec. 19. 22:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, van másból emeltem ami viszont követelmény a szakon.
2019. dec. 19. 22:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Utána próbálgattam a felvis kalkulátort és ott sem adta hozzá a pontot, de találtam egy felvis diasort ahol azt írja hogy jár. De amúgy meg nem találtam sehol így gondoltam csak igaza van.


De belegondolva igazad van, hát az ofőnek volt előttünk is egy osztálya, biztos van tapasztalata már benne mi-hogy van.

2019. dec. 19. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha emelt érettségit teszel idegen nyelvből és eléred a 60%-ot, akkor az egyenértékű egy államilag elismert középfokú c típusú nyelvvizsgával, ezt ugyanúgy elfogadják pl. egyetemen is, mint a "normál" nyelvvizsga bizonyítványt. Ugyanakkor a pontszámítás az nem egészen így működik. Emelt érettségire 45% felett kapsz plusz 50 pontot, ha az adott tantárgy szerepel a kiválasztott szak felvételi tárgyai között. (Tehát például, ha olyan szakra jelentkezel, ahol felvételi tárgy pl. a matek és a fizika, de az angol nem, akkor nem kapsz plusz pontot, hiszen nem angolból fogják számolni a pontjaidat. Ugyanakkor szerencsére elég sok szakon számolnak az idegen nyelvvel is.) Ha neked van egy középfokú komplex nyelvvizsgád, akkor kapsz érte 28 pontot. Viszont a kettőt nem lehet keverni...hiába van 60% feletti emelted, ami már nyelvvizsgát ér, nem fogsz érte 50+28 pontot kapni, csak az emeltre járó 50 pontot kapod meg.
2019. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
A kötelező emeltért megkapod az 50 pontot( fizika, matek , info stb ) a nyel vizsgáért a 28 pontot összesen 78 pont ez tovább tudod növelni felső fokú nyelv vizsgával 40 pont össz 90 pont ha két emelt a követelmény pl orvosi 50+50 pont 100 plusz pont
2019. dec. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha leírnád a választott szakot is, akkor meg is lehetne mondani konkrétan.
2019. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!