Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológiából és torténelembol...

Biológiából és torténelembol szeretnék menni érettségizni, szerint ezek ez rossz duo? Mármint a fosulin ezzel a két tantárggyal mit tanulhatok majd?

Figyelt kérdés

2019. dec. 20. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Csakis történelem, biológia szakos tanár lehetsz vele, máshogy nem passzol egy a két tárgy. Biológusként én speciel utálom is a történelmet
2019. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát inkább bio+kémia?
2019. dec. 20. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, hogy mi is érdekel igazán. Mert hiába mondjuk, hogy igen, ha nem érdekel a kémia. Úgy úgysem fogod szeretni. Hogy képzeled el a jövődet, mit dolgoznál szívesen?
2019. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól még érettségizhetsz ebből a két tárgyból, ha így lesz jobb pontod. Aztán válassz egyet, hogy melyikkel szeretnél inkább foglalkozni. Ha biosz, akkor biomérnök, biológus (bár ez utóbbi itthon nem túl sok megélhetést biztosít), esetleg gyógytornász, vagy valami jobb OKJ (pl. masszőr, ha van hozzá affinitásod). Törivel meg passz :D Esetleg valami gazdasági szak? Ha megy a matek is.
2019. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De mondjuk ilyen gyogytornaszhoz és biologushoz is kell valamilyen szinten kémia nem?
2019. dec. 20. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Kell hozzá igen, különben nem érted a szerves kémiát, biokémiát meg úgy az alapvető folyamatokat. De nem tantárgyak szerint kel döntened, mert például biológia szak szöges ellentéte a gimis biosznak, az inkább vmi környezettan, butított vmi. Ha az érdekel, akkor a biosz szak sem fog. Meg biosz szakon kutatónak tanulsz, ha csak vmit akarsz kezdeni ezzel a két tantárggyal, akkor rossz úton jársz
2019. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Meg a pszichológia szak, ahol a törit és a bioszt is elfogadják.
2019. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is sok osztálytársam ment biosz-töri faktra, mert pszichológiára akarnak menni. Oda tényleg jó lehet.
2019. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Van még egyáltalán főiskola? Már mindent átneveztek egyetemmé.

Kérdező, szerintem te is érzed, hogy ez a kettő elég távol áll egymástól.

Nekem egyébként az jutott eszembe, hogy mi van a régészettel, ott nem "hátrány", ha érdeklődsz a biosz után is.

Pszichológusnak tulajdonképpen egyik se kell, persze érettséginek oké.

A kémia azért nem a világ vége, szerintem logikus és megtanulható. Nem mondom, hogy könnyű, de ne szegje kedved.

Szerintem a biológus sokkal jobb választás, mint egyesek ezen az oldalon írjál. Pláne egy biosz-töri szakos tanárnál. Vagy úgy en bloc a tanári szakoknál.

Történészettel foglalkozni viszont már kérdéses, hogy mennyire éri meg. Akiket ismerek nem történészként helyezkedtek el végül. Érettségizned meg mindenképpen kell töriből, szóval nem árta, ha szereted.

Fizikával, hogy állsz?

2019. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élek, szoval nem kotelezo a tori :) fizikát sem szeretem annyira
2019. dec. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!