Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik 80% feletti bioszt és...

Akik 80% feletti bioszt és 70% fölötti kémiát írtatok, ti hogy készültetek?

Figyelt kérdés

Még nem értem az anyag végére,de sajnos mindig 70+ körüli a bioszom :( Igaz még csak hármat írtam, de félek májusban nem fog menni.

Ti mit tudtok ajánlani, lesz ez jobb is?

Most igyekszem a tanulás mellett régebbi anyagrészeket pluszban átvenni, felfrissíteni, de most nagyon letört az önbizalmam, bármi jó tanácsot elfogadok.



2019. dec. 28. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz, én még nem érettségiztem, de nekünk azt ajánlotta a tanárunk, hogy a követelményrendszert nézzük át és ami ott le van írva, azt mindenképp tanuljuk meg.
2019. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok idő van még májusig. Gyakorolni kell. Írj sok korábbi érettségit, nekem az használt. Bioszból (is) sokat számít, hogy az ember ráhangolódjon a feladatokra. És közben előjön, hogy melyik anyagrész megy jobban, melyik kevésbé, és ami nem megy azt ismételd. És ne aggódj (nagyon) az ember hajlamos azt érezni, hogy semmit se tud, amikor nincsen így. Idő kell arra is, hogy összeálljon az a tudás, amit a fejedbe pakoltál.
2019. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ilyentájt kezdtem komolyabban tanulni.

Mi az, hogy "májusban nem fog menni"??? Addig még több, mint 4 hónap van!

Fel a fejjel!

Amúgy én a mozaikos évfolyamos bioszokból, a 11-12-es kémiából és az Ötösöm lesz... példatárból készültem. Ismétlésként a Nagy Etele-féle bioszt és a Villányi-féle kémia érettségi felkészítőket olvastam hozzá.

2019. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más tanulási technika jön be. Csak simán csinálni kell és minden jön magától, ne aggódj. Ne is foglalkozz azzal hogy hány százalékos lesz egy adott feladatsor. Próbálj tőle elvonatkoztatni. Ne azért tanuld hogy jó százalékokat szerezz, hanem azért mert mindent tudni szeretnél belőle.


Nekem egy jó technika, hogy elkezdek valamilyen anyagrészt és amint valami eszembe jut vele kapcsolatban akkor azt is mind körüljárom. Egyfajta gondolattérképet alkotok a tanulás alatt, így a végére ideális esetben mindent mindenből le tudok vezetni, valóban összeáll az anyag egy nagy rendszerré.

2019. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld pacsi!:)

Nagyon jó tanulási tippek, most el sem hiszitek milyen nagy motiváció ez nekem, pár napja nagyon mélyen voltam

2019. dec. 29. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőre nem jött össze, akkor egy kicsit megborultam. Aztán volt 1 évem csak a 2 tárgyra koncentrálni, mellette rendszeresen sportoltam, dolgoztam, sok időt töltöttem a családommal, barátaimmal. Rengeteget olvastam és filmeztem. Életem legjobb éve volt talán, mindenre volt időm. Másodszorra mindkettő 85% lett.

Ezt csak azért írom, hogy tudd, akkor sincs tragédia ha elsőre nem jönne összem.

2019. dec. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagy etelének van egy feladatsoros összefoglalója. Tematikusan az előző érettségi feladatai. (Nekem sajnos a kémia miatt nem jött össze, idén ennek ellenére bioszból is újra mérkőzök.)

Bioszból tavaly megcsináltam ezt a tematikus feladatcuccot,minden részt százalékosan átlagoltam, a témaköröket is százalékosan átlagoltam. Az eredményem 79lett az érettségin 80 kereken, szóval elég szép képet adott. Emellett azért is jó a feladatokat gyakorolni, mert vannak olyan elvárt mondatok, amik évről évre felbukkannak, és az a legjobb ha már rutinból írja az ember :D A kémia érettségin meg hiába ment az elmélet a számolások gyatrán mentek, így azt most az alapjaitól kezdtem, minden nap 7 feladat a mozaikos gyakorlóból (új 2018-as kiadás), majd átmegyek az érettségire... A legjobb gyakorlás az érettségik megírása :D ami még jó kémiából, a kísérletek átnézése az írásbeli előtt is.

2020. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csináld meg az összes eddigi feladatsort, plusz a régebbi OKTV első fordulókat, azok nagyon nagyon hasznosak. A Mozaikos tankönyvek elég jók, azokból tanulj, illetve nekem anno nagyon jól jött a bioszfera.com oldal, szuperül összeszedett jegyzetek vannak.
2020. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!