Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Otthagynátok a tanító szakot?

Figyelt kérdés
3. éves tanító szakos hallgató vagyok. Régóta motoszkál a fejemben hogy ott kellene hagynom a szakot, mert valamiért piszkosul nehezemre esik néhány tantárgyat teljesíteni. Bármi, ami matek vagy testnevelés. Úgy látom, hogy nagyon sokat kellene dolgoznom azért hogy matekból vagy tesiből szintre jussak és legalább elfogadható legyen a tudásom. Valahogy átmentem eddig az összes vizsgán, de azt érzem hogy a gyerekeknek nagyon nehezen fogom tudni átadni a tudást. Plusz valamiért úgy érzem, hogy nem való nekem ez a pálya, eléggé humán beállítottságú vagyok és nehezen tudok olyan szervezetten gondolkodni, mint ahogy egy tanító. Lennének ötleteim azzal kapcsolatban hogy hova menjek át, de nem tudom hogy ez mennyire jó ötlet, vagy hogy azokon a szakokon jobban érezném-e magam. Az egyetlen dolog ami miatt 3. évig elvégeztem, mert azt el tudom képzelni hogy egy mesterképzést csinálok rá, művészetterapeutát. Illetve az angol miatt, angol műveltségterületes vagyok. Azt el tudom képzelni hogy tanítani fogom. Illetve anyukám unszolása. Mit gondoltok, miért lehet bennem ez az ellenállás, mi lenne ilyen esetben a helyes? Szörnyen utálom a matekot és a tesit, semmi agyam és tehetségem hozzájuk... Lehet hogy óriási tévedés volt számomra egy ilyen szakot választani?

2020. jan. 2. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
3 félév van hátra, most már fejezd be! Ha más hasznod nem is lesz belőle, legalább lesz egy diplomád.
2020. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért nem írtad le, hogy mire váltanál?

A tanítónál is rosszabb kilátásai vannak?

2020. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Most már ne hagyd ott a sulit!
2020. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nagy haszon egy olyan diploma egy olyan szakmából, amit lehet nem is szeret igazán. Cserébe meg elpocsékolja az állami féléveit, a pénzt, illetve az időt.


Gondold végig, hogy ezt az érzést mi okozhatja. Speicifikusan csak a vizsgáktól való félelem (ha eltekintünk a matekon/tesin, akkor szívesen tanulnád?), vagy esetleg az önbizalomhiány (lehet csak te érzed azt, hogy nem tudod átadni a tudást - ez adódhat szakmai tapasztalat hiányából is), vagy tényleg nehezen tudod magadat elképzelni egy ilyen munkakörben - ebben az esetben szerintem kár erőltetni.

El lehet gondolkozni passzív féléven is, hogy legyen elég időd kitalálni merre tovább. Nyilván a jelentkezést februárban kell leadni, de akár 1 év múlva is beadhatod.

2020. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem sok oka van annak hogy ezt érzem. Elsősorban önbizalomhiányom van ezekkel a tantárgyakkal kapcsolatban. Kiskoromtól kezdve gyengébben mentek, illetve inkább mondanám hogy lassabban fogtam fel. Sajnos a családomban senki nem tud segíteni ezekben és a csoporttársaimat meg nem szeretem fárasztani ezekkel és nem vagyok olyan viszonyban velük. Sok időre lenne szükségem ezeknek a tárgyaknak az alapos megtanulására és segítség kellene, de nehezen találok ilyen valakit a környezetemben... Intuitíven tanulok, azért mennek jól a nyelvek, az irodalom és a művészet. Illetve sokszor nem bízom abban hogy képes vagyok megcsinálni egy feladatot, nehezen tudok produktív lenni, ez nem tudom miért van így. Mindig úgy érzem, hogyha lenne valaki, aki egy kicsit jobban be tudna vezetni ezekbe a tárgyakba, több időnk lenne, akkor képes lennék megérteni és felzárkózni.

Ha valami nem megy elsőre, az általában nagyon ki tud készíteni és elvisznek az érzelmeim, sírnom kell, ilyesmi és nem tudok koncentrálni a problémás területre...Ez lehet hogy tök gáz, de ez van :D

Szabad bölcsészre mennék át vagy valamilyen segítő szakmát választanék. Szociális munkás vagy szociálpedagógus. De ezeket a tanító szak után is el lehet végezni, mester szakon.

2020. jan. 2. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezekért tuti nem hagynám ott a tanítót.

Főként, hogy a nagyján már túl vagy.

2020. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Szabad bölcsészetre? Ne már! Mit akarsz azzal kezdeni? A szociális munkásnak egy hangyányival több értelme van, de azzal meg felkopik az állad. Most már végezd el, legyen egy diplomád, és utána azt tanulsz, amihez kedved van, akár művészetterápiát is.
2020. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Szabad bölcsészetre én se cserélnék le egy alapvetően biztos munkalehetőséget kínáló diplomát. De még ha nem is tanítani akarsz, egy tanítói diploma akkor is kevésbé “megfoghatatlan”, mint a szabad bölcsész.

Amúgy ha a matekkal vannak gondok, miért nem keresel fel egy magántanárt? Simán lehet, hogy csak némi profin vezetett gyakorlásra lenne szükséged. A tesi már mondjuk nem ilyen egyszerű, de pl nem mehetnél vissza a volt sulidba a tesitanárodtól kérni segítséget? Vagy egy sportos barát, esetleg személyi edző néhány alkalommal?


Én befejezném a helyedben a szakot, mert tényleg kevés van már hátra. És utána valóban mehetsz mesterre, angolt is taníthatsz hivatalosan (magánban is szívesebben fogják vinni hozzád a gyerekeket, ha látják, hogy van szakirányú végzettséged - itt lehet megsértődni másoknak, de sajnos ez van, számít a papír errefelé). Míg ha elkezdenél egy teljesen más szakot, ott indulhatnál a nulláról, évekig tartó gürizés, vizsgázás, lehet, hogy már fizetned is kellene érte, ha csúszol, és az is benne van, hogy mi van, ha az sem lesz az igazi (szabad bölcsinél ettől pláne félnék)?

2020. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Kaposvárra jársz?

2020. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Otthagytad a tanító szakot?
2022. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!