Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján döntik el az...

Mi alapján döntik el az egyetemek, hogy államilag támogatott vagy önköltséges szakra kerül valaki?

Figyelt kérdés
Bölcsész lennék, magyar nyelv és irodalom szakon.

2020. jan. 3. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Semmi alapján. A felvételiző jelöli meg, hova akar menni. Van, aki államira jelentkezik, van aki költségtérítésesre és van, aki mindkettőt megjelöli. Az dönt, hogy hova elég a pontod.
2020. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyi pont kell államilag támogatottra?
2020. jan. 3. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz??


Alapszakon csak "magyar" van, a "magyar nyelv és irodalom" pedig mesterszak.


Ha még csak most jelentkezel alapszakra és államilag támogatott képzésre szeretnél jelentkezni, akkor minimum 310 pontot kell virítanod az érettségi eredményeiddel + többletpontokkal.


Ha most mész mesterre, akkor nem értem, hogy miért vagy ennyire elveszve.. de mindenesetre mesterképzésnél az a kikötés, hogy államilag támogatottra és önköltségesre való jelentkezésnél a 100-ból minimum 50-et kell elérned. (Itt más a pontszámítás, az adott egyetem határozza meg mesterképzésnél).

2020. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javaslom jelentkezés és minden előtt olvass el minden fontos információt a felvi.hu-n, azért van, hogy tájékozódni tudj. Ilyen sok alap kérdéssel szerintem először érdemes tanulni a rendszerről és csak utána jelentkezni bármire is.
2020. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Külföldi vagyok vazze 😂 honnan kellene tudnom? Azért kérdeztem, mert senkitől nem kapok pontos információkat ezt illetően. De felvi az jó ötlet, köszi
2020. jan. 3. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tanulmányozd a felvi.hu-t.
2020. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!