Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri, ha nem...

Szerintetek megéri, ha nem vesznek fel államira az egyetemen akkor önköltségesre menni?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy felvesznek majd az államira (de azért reménykedem benne) akkor megéri önköltségesre menni? Illetve egyszer hallottam, hogy nagyon sokan önköltségesen vannak és a kisebbség az államis. Ez igaz?

2020. jan. 3. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem.

Hát ha telik rá, akkor hajrá.

2020. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Többségében államin vannak.


Amúgy megéri rá menni, ha telik rá, senki nem kérdezni, hogy önköltséges voltál e vagy sem. Ugyanazt tanulják.

2020. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor éri meg önköltségesre menni, ha van kereslet arra a szakmára és jó fizetést lehet vele elérni. Például az informatika ilyen, viszont aki valamilyen bölcsész/humán szakra önköltségesre megy, annak valami nincs rendben a fejében.
2020. jan. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ki tudod fizetni vagy valaki, mondjuk a szüleid, támogatnak és ki tudják fizetni, akkor megéri. Ha nincsen rá keret vagy nagyon necces, vagy bőven látsz rá esélyt, hogy még javíthatsz az eredményeiden és több pontot szerezhetsz, addig is el tudod foglalni magad valahogyan és nem ragaszkodsz hozzá, hogy rögtön elkezdd (pl. addig tanulsz valami mást, dolgozol, utazol, bármi), akkor meg lehet próbálni újra bekerülni államira a következő évben és akkor ez éri meg. Szerintem ez egyedül ezen múlik, illetve szaktól független. Az egyetemen sincsen semmi jelentősége, mármint ugyanazt tanulod, mint az államisok, max. például ösztöndíjaknál vagy kollégiumi elhelyezésnél jelenthet hátrányt. Viszont egyetemen is van lehetőség átkerülni államilag támogatott képzésre, ami nyilván nehéz, de nem lehetetlen. Az államisok-önköltségesek aránya pedig változó, én pl. senkit sem ismerek aki nálunk önköltségesen lenne, de egy barátnőm szakján pedig egyedül egy ember van államilag támogatott helyen. Ez a számoktól függ, hogy hány helyet határoznak meg.

Én pl. kihagytam egy évet az érettségi után, mert még nem voltak konkrét elképzeléseim és nagyon megbántam, max. hátrányom származott belőle, de előnyöm az konkrétan semennyi. Mikor jelentkeztem a következő évben, akkor már úgy álltam hozzá én is és a szüleim is, hogy ezen nem fog múlni és én egyetemre fogok járni. Végül felvettek államira, ami nagyon jó és nagy segítség, viszont akkor is elkezdtem volna, ha csak az önköltségesre jutok be (nálunk ott valamivel alacsonyabb volt a ponthatár.

2020. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!