Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az államilag támogatott és az...

Az államilag támogatott és az ösztöndíj között van különbség?

Figyelt kérdés
Egyetemi tovább tanulás terén merült fel ez a kérdés, hogy ha egy egyetem esetén 280 a minimum ponthatár és az van oda írva, hogy államilag támogatott akkor az azt jelenti, hogy ha fel vesznek oda akkor nem kell az egyetemért fizetnem igaz? Valaki el magyaeázná ezt nekem pontosan kérem. :)

2020. jan. 3. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha állami ösztöndíjas szakra vesznek fel, akkor nem kell tandíjat fizetni, amíg megfelelsz a feltételeknek (36 kredit/2 félév + átlag). Ösztöndíj lehet szociális, amire pályázni kell, illetve tanulmányi, amit pedig automatikusan kapsz, ha jól tanulsz.
2020. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Államilag finanszírozott esetén nem kell fizetni, de minden 2 aktív félév után megnézik, hogy elérted-e az előírt tanulmányi átlagot és a 36 teljesített kreditet. Ha nem, akkor a következő félévtől automatikusan fizetni kell a képzési díjat.

Ösztöndíjat az egyetem állapít meg, a legjobb 50% részére tanulmányi átlag alapján.

2020. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a gyors válaszokat
2020. jan. 3. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!