Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy tolmács és fordító szakot...

Egy tolmács és fordító szakot felsőoktatáson belül alapszakon is lehet tanulni? Vagy osztatlan mesterképzésben?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, csak mesterképzésben tanítják, oda viszont bármilyen alapszakot elfogadnak. Ha ez nem igaz, tudtok példákat mondani?

2020. jan. 4. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden ugy van, ahogy leirtad. Csak mesterkepzes, de barmilyen diplomaval lehet jelentkezni.:)
2020. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy dologgal tudod ezt megkerülni.

Le kell tenned egy tolmácsvizsgát az ELTE-n.

Ennek két hátulütője van:


1. Rohadt nehéz :D ( nem mintha az alapszak+ mesterszak magában nem lenne, de az eloszlik több évre )

2. Nem számít felsőfokú végzettségnek ha csak leteszed a tolmácsvizsgát :/

2020. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak mesterképzés létezik belőle. Annyi, hogy nyelvszakokon BA-n is lehet találni olyanokat, ahol pl. specializáció/sáv/szakirány (hol minek nevezik és miként van jelen) lehet fordítást tanulni, amitől nyilván nem leszel fordító, de egy kicsit beleláthatsz, tanulhatsz és gyakorolhatod. Én anglisztikás vagyok, nálunk is van fordítás specializáció, de pl. a németeseknek, az oroszosoknak is van , de ezt meg kell nézni az adott egyetem oldalán, hogy mely képzések mit nyújtanak.
2020. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 😁
2020. jan. 4. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!