Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdhetek a teljesített...

Mit kezdhetek a teljesített tárgyakkal miután kiléptem az egyetemről?

Figyelt kérdés

Jelenleg két egyetemre járok, az egyikre levelezőn.

Sajnos túlvállaltam magamat.. szóval a levelezőt elengedtem.

Még nem iratkoztam ki onnét, de ez már biztos, hogy ki fogok iratkozni.


A helyzet az, hogy majd szeretnék mesterképzésre is menni.

Na most van olyan 8 tárgy, amiket be tudnék számíttatni a mesterképzésre való jelentkezéskor, de ezeket még a levelezős szakomon szereztem.


Ha kiiratkozom, kapok róla valami papírt, hogy xy tárgyakat teljesítettem? Illetve ezeket be tudom majd számítani mesternél? Nem évülnek el ezek a kreditek a kiiratkozást követően?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 4. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tárgyak megfelelőmértékben fedik egymást tartalmilag (nálunk 75%), akkor beszámítják majd. Nem évülnek el.

Javaslom, hogy már most minden olyan tárgyról kérj az adott tanszéktől lepecsételt kurzustematikát, amit be szeretnél majd számíttatni - nálunk csatolni kell a megfeleltetési kérelemhez.

Amúgy ha kiiratkozol, kapsz indexet, benne lesznek a teljesített tárgyak a kreditekkel és az eredményekkel együtt. De azt a kreditet fogod kapni, amit az a tárgy ér az új képzésben, amit elfogadtatsz.

2020. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Levelezőt nappaliba nem hiszem, hogy beszámítják (nálunk biztos nem), mivel levelezőn lerövidített tananyag van, kevesebb óraszámmal, stb.

TO-n érdeklődj róla.

2020. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló:

És ha megvannak a kurzustematikák meg az index, az nem fog elévülni egy idő után? Még 1 év a mesterig.


#2 válaszoló: ilyenről nem is hallottam.

Szerintem ilyen már csak azért sem lehet, mert levelezős képzésre és nappalis képzésre is ugyanazt a diplomát kapod, nincs különbség.

2020. jan. 4. 18:54
 4/10 A kérdező kommentje:
+ levelezős mesterre megyek.
2020. jan. 4. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem fog elévülni.
2020. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az szokott lenni a baj, hogy ha nagyon régen teljesítetted a kurzust, nehéz beszerezni az akkori tematikát (hiába "kellene", hogy minden meglegyen visszamenőleg...)

Ezért tanácsoltam, hogy kérd ki most!

2020. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld!
2020. jan. 4. 22:14
 8/10 A kérdező kommentje:

+1 egy dolog, ha még itt vagy, 81%-os.


"De azt a kreditet fogod kapni, amit az a tárgy ér az új képzésben, amit elfogadtatsz."


Itt mire gondoltál?

Mert ugye most mondjuk jelentkezem majd mesterre és 30 kredit a minimum, mert más az alapképzésem.

Ugye itt vannak témakörök, például hogy "módszertani ismeretek (matematika, informatika, statisztika) 10-12 kredit".

Van egy 6 kredites marketing tárgyam meg egy 4 kredites statim, akkor kitöltöttem vele a minimum értéket ebből a körből.


Nem arra gondolsz, amikor valaki egyetemet vált és ugyanarra a szakra megy, ott pedig a régi tárgyait akarja elfogadtatni? Ott tudnám ezt elképzelni.

Mondjuk gazdtörit elvégezte BGE-n 3 kreditre nemzetközi gazdálkodáson, aztán meg a képzés felénél átmegy a Corvinusra, ahol meg 5 kreditet ér ez a tárgy.

(Csak példának írtam, nem tudom, hogy ha van is ez a tárgy NG-n, akkor hány kredit)

Na ilyenkor lehet az, amit írtál, nem?

2020. jan. 4. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen arra gondoltam, hogy az ÚJ képzésben, az ottani mintatanterv szerinti kreditet kapod majd. (Mert valahogy úgy szólt a kérdésed, hogy "megmaradnak-e" a kreditjeid - igen, de ha régen kaptál 6 kreditet, de az új képzésben az a tárgy csak 3 kredit, akkor annyit fogsz az ÚJ képzésben kapni érte.)
2020. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De ez nem új képzés.

Tehát mondjuk van egy nappalis mérnöki alapszakom és egy teljesen másik levelezős alap, amit abbahagyok.

Na most van kb. 21 kredit(8 tárgy), amit még azon a szakon végeztem, amit most lezárok, mert túl sok nekem.

Azokat a krediteket nem a nappalis szakomra akarom beszámíttatni, hanem mesterre!


Tehát mesternél a felvi.hu-n írják, hogy "üzleti ismeretek(mikro, makro, vállalatgazdaságtan): 30 kredit".

Na én ebbe a 30 kreditbe akarom ezeket beszámíttatni!

Ott miért kéne a másik intézmény ugyanazon tárgyának a számával egyeztetni?

2020. jan. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!