Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valakinek van esetleg ötlete,...

Valakinek van esetleg ötlete, hogy miért így működik a felvételi?

Figyelt kérdés
Biológiából és fizikából emelteztem pár éve. És most nagy vágyamat valósítanám meg azzal, hogy elkezdenék egy biológia-történelem tanári szakot, mivel anno a törit is nagyon szerettem, de ugye abból csak közepeztem, és sajnos most látom, hogy ennél az amúgy különleges humán-reál szakpárnál is, a humánból kötelező az emelt. Azaz, most emelteznem kellene töriből, hogy felvételizhessek. Nem akadékoskodni szeretnék, de tényleg érdekel, hogy vajon emögött van-e valami jó indok, vagy csak valaki így találta ki. Hátha nektek van ötletetek, vagy konkrét válaszotok.

2020. jan. 5. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a töri bölcsészet, és a kormány minél kevesebb bölcsészdiplomást akar képezni (érthető okokból).

Egyébként sem lenne túl kellemes egy ilyen párosítás, mivel egyetemek között kellene rohangálnod, míg egy fizika+biológia párosítással csak a TTK részlegén kellene maradnod.

2020. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyelőre még gondolkozok akkor, mi legyen.
2020. jan. 5. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
1. Itt azért van némi ellentmondás. Mert a mostani eljárás szerint már mindegy melyikből csinálja az ember az emeltet, biosz emelt, töri közép is elfogadható. Szerintem az illetékesek se tudják igazán, mit is akarnak, ami elég gáz, finoman szólva. Ezen folyamatok azért megmagyarázzák milyen szervezetlenség van ebben az országban.
2022. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!