Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020. -ban már minden egyetemi...

2020. -ban már minden egyetemi szakra kötelező az emelt érettségi? Nincs olyan ahová elég a sima érettségi + közép nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Negatív válaszolók kíméljenek!
2020. jan. 6. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs
2020. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy-két kivétel van a művészképzésben, meg a sportban, egyébként mindenhova kötelező legalább egy emelt. Ez az általános rend, másoddiploma esetén lehet eltérő követelmény.
2020. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A legtöbbre igen, kötelező, ha gazdasági szakon gondolkozol abban biztos vagyok, hogy oda kell.
2020. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos csak kevés helyen. Kivételt képez, ahol gyakorlati vizsga kell. Bár, ha van egy angol vagy német nyelvvizsgád, akkor elmehetnél emelt érettségire, sok helyen elfogadják. Vagy FOSZK-ra mész, de az ugyebár nem ad diplomát.
2020. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is az utolsó valaszolóval értek egyet. Ha van középfokú nyelvvizsgád, akkor elmehetnél abból a nyelvből amiből a nyelvvizsgádat csináltad emelt érettségizni, akkor azzal problémád nem lenne, és mehetnél egy olyan szakra, ahol elfogadják az emelt nyelvi érettségit. FOKSZ-ra is mehetsz, viszont diplomát nem kapsz de oklevelet igen. Ha elvégzed (2 év) bizonyos tárgyakat beszámítanak az alapképzésbe (feltéve ha ugyanazon a szakon akarsz alapképzésre jelentkezni. Így akár 1 évvel lecsökkentheted az alapképzés éveinek a számát. Plusz pontot jelent ugyan, de emelt érettségit nem tudsz vele kiváltani.
2020. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Mondjuk azt az egyet nem értem, ha valaki elvégez jobb, négyes, vagy ötös eredménnyel egy Foszkot, az miért nem válthatja ki az emelt érettségit, ha ugyanabban a szakirányban megy tovább alapszakon. Nem vagyok összességében ellene, de vannak kivételek, amikor nincs értelme, elmegy emeltezni az ember, esetleg full más tárgyból, aminek semmi köze a Foszkon, egyetemen tanultakhoz, bár, úgy ámblokk nincs sok köze egy érettséginek egy felsőoktatási tananyaghoz legtöbb esetben.
2020. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én meg azt nem értem, hogy miért ér több pontot egy emelt szintű nyelvi érettségi (amit Magyarországon kívül a kutya nem ismer) mint egy nemzetközi, amit egész Európában ismernek és elfogadnak...
2020. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez is jó kérdés. Vszínű erre se lenne érdemi válasz.
2020. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!