Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz duális formában...

Mennyire nehéz duális formában elvégezni egy Vezetés és Szervezés mestert?

Figyelt kérdés

A Pannon Egyetem Vezszervére tervezek menni és kb. egy hete tudtam meg, hogy indul duális formában is.


Mennyire nehéz így készülni a vizsgákra?


Választ előre köszönöm!



2020. jan. 7. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire nem nehéz, rengetegen alapból teljes állás mellett járnak üzleti szakra levelezőn és teszik le 100%-ban ugyanazokat a vizsgákat. Ami sokkal fontosabb, hogy melyik cégnél lesz a duális képzés gyakorlata?! Csak akkor menj oda, ha NAGY cégnél, például Audi, Auchan stb. Ha nevesincs kis cégeknél van a duális képzés, akkor egyrészt nem tanulod meg azt, amit meg kellene; másrészt oda vagy kötve és nem tudsz jobb cégekhez jelentkezni; harmadrészt rosszul mutat a CV-dben.
2020. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt fel vannak sorolva, de szerintem ezek csak kis cégek:

[link]

De amúgy az nem baj, ha ott maradok duális után is, nem?

2020. jan. 8. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak itt azért jó cégek (meg is lepődtem azok után, hogy a múltkor valaki egy szegedi duális képzés cégeit linkelte be és alig volt közöttük értékelhető cég), úgyhogy csináld azt, hogy nézz utána egyenként a cégeknek, hogy melyik milyen, lehetőség szerint német vagy amerikai céghez menj (mint a Jost vagy Unilever), készülj fel a cégből nagyon durván és mindenáron a kiválasztott cégekhez kerülj be. Szerintem duális képzés egy multinál + a vezszerv mesterszak teljesen jó lesz.
2020. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De pont nem ezek a cégek vannak feltüntetve a vezszervhez.
2020. jan. 8. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké látom, de akkor is az a véleményem így ránézésre, hogy: Balluff, Grundfos, Shoptec, Ziehl-Abegg mint (német) multik (a Shoptec Schweitzer-cég), úgyhogy nyugodtan mehetsz bármelyikbe, a Herendit meg kerüld el. Mondom, végezz egy kis kutatást, nézegesd meg a cégeket, hogy melyik milyen, böngészd végig a honlapjukat. Nekem szimpatikus mindegyik. (És ha netalán nem tudnál németül akkor kezdj el tanulni, mert hosszabb távon kell egy kis német tudás a német cégekhez.)


Továbbra is jó ötletnek tartom itt duális képzésre járni, ezekhez a cégekhez, úgyhogy hajrá!

2020. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!