Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább? Jó...

Hol tanuljak tovább? Jó vagyok angolból és infóból.

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemre menni. Angolból emelt szintű érettségit teszek (+ felsőfokú nyelvvizsga már megvan), viszont informatikából is tervben van az emelt szint. Programozást már tanulok, de úgy érzem, nem az én világom. A jövőben szeretnék egy kiadónál korrektor vagy tördelő, kiadványszerkesztő lenni. Viszont ehhez csak egy OKJ-s végzettség kellene, de nagyon szeretnék egyetemre menni. Mit tanácsoltok?

2020. jan. 9. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Ha mindenképpen egyetemre akarsz menni, akkor anglisztika. Azzal mondjuk nem leszel kiadványszerkesztő, de lesz egy diplomád a fiókodban, és azért az is valami.
2020. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj programozással foglalkoznod, lehetsz hálózatos is, ha én a pályán maradtam volna biztos, hogy hálózatos lettem volna, de én inkább ott hagytam az egészet.

Egyébként tolmács, turizmus, ezekhez kell az idegennyelv legfőképpen. De egyébként ne menj egyetemre csak azért, mert szerinted az "menő" vagy az létszükséglet. Akkor menj egyetemre, ha találsz olyan szakot aki valóban érdekel (nem a fizetés fog meg, nem az irigység, hogy más is azt dolgozik és nem az, hogy "menő").

2020. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem azért mennék, mert menő, hanem szeretném kipróbálni, és tudom, ha nem mennék, akkor később megbánnám. És a szüleim is szeretnék, hogy egyetemen tanuljak tovább.
2020. jan. 10. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!