Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskola után orvosi?

Szakközépiskola után orvosi?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt hiszem gimnáziumba fogok járni, de megfordult a fejemben, hogy nem lenne rossz ha az éretségi mellé egy szakmám is lenne. Ezért arra gondoltam meglesek egy szakközépiskolát. Szerintetek van arra esély hogy egy szakközép után felvesznek egy orvosira? Még nem biztos hogy orvosi inkább a szakközép -> főiskola, van e értelme? Mit kéne csinálnom?

2020. jan. 10. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha egy erősebb, egészségügyi szakközepet választasz, az nagyon sokat jelent (latin, anatómia, stb.) Saját tapasztalat.
2020. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező szakgimnáziumra gondolt. Szakközépiskola nem ad érettségit így orvosi egyetemre sem .

Ha 100 %-san biztos vagy benne, hogy az egészségügyben akarsz dolgozni a jelenlegi bérek mellett akkor menj egészségügyi szakgimibe. Ha mégsem vagy biztos akkor a gimit javaslom és onnan bárhová tudsz menni továbbtanulni.

2020. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, pl. ha elmegyek tetőfedőnek, van e esélyem orvosira? Nagyon vonz az orvosi szakma, de jó érzés lenne valami jól kereső szakmával a kezemben nekivágni az orvosinak, mellesleg lenne miből fizetnem. De sajnos ilyen iskolákon tudtommal alacsony a színvonal, így nem tudom lenne e esélyem orvosira bejutni :(.
2020. jan. 10. 22:20
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Közgazdasági szakgimnáziumba jártam. Kémia, biológia, fizika óránk egy vicc volt. Semmit sem tanultunk, előre megkaptuk a dolgozat kérdéseket stb. Életem legrosszabb döntése, hogy ide jöttem, mert rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel a közgáz és baromi unalmas, de váltani már nem tudtam. Aztán elgondolkodtam az orvosin. De rájöttem, hogy ez a vonat már akkor elment, mikor rossz középiskolát választottam. Sem pénzem, sem annyi időm nem lenne, hogy most felkészüljek egy orvosira.

Tehát én azt tanácsolom, ha orvosira készülsz, akkor egészségügyi szakgimibe, vagy sima gimibe menj. Ahol vannak faktok, ahol emelt óraszámban és szinten tanulod az orvosihoz szükséges tárgyakat.Ha egészségügyis szakgimit végzel, akkor még pluszpontot is kapsz a felvételinél úgy tudom. Bár attól, hogy ott tanulsz latint meg anatómiát és egy kis pluszpontot ,nem hiszem, hogy olyan nagy előnyben lennél. Egy erős biosz-kémia faktos gimi szerintem jobb döntés. Minden ismerősöm onnan orvosira ment, és legtöbbjüket fel is vették.

2020. jan. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Orvosként az a véleményem, hogy az ilyen érettségit adó EÜ szakmarhaságokat messziről kerüld el. Annak jó, aki nővér akar lenni. Latint meg nem törisnek bármikor tanulni orbitális baromság.

Emelt kémia és biosz érettségire egyébként fél-egy év alatt lazán fel lehet készülni és rohadtul nem számít, hogy előtte hova jártál.


Az ilyen asztalos stb. történetekben amit szeretnél egyébként van ráció. Megjegyzem jobban is keresnél velük. Egyébként prvosira összégében erős reálos gimi a legjobb, jó nyelvoktatással. Az EÜ szakközép pedig messze a legrosszabb.

2020. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó! Te aztán tudod, mikor sosem jártál eü.-i szakközépbe. (Egy masodéves orvostanhallgató)
2020. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez kb lehetetlen. Csak azért gondolkodtam ezen, mert ha lenne egy szakmám, akkor tudnék dolgozni orvosi melett, és lenne miből fizetni a lakhatást és az orvosit. De ha így nem jutok be orvosira akkor a terv az elején megbukik. Szóval, ilyen mondjum asztalos/ács vagy bármi után szinte lehetetlen bejutni orvosira, igaz? És van valami olyan szakközép ahonnan be tudnék jutni+szakmám is lenne?
2020. jan. 11. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként szakmát nem kapsz a 4 év után tudtommal, általában ott kell maradni a suliban 1,5-2 évet. Tehát ha gimibe jársz és utána mész egy okj-re ugyan ott vagy. De szerintem orvosi mellett még dolgozni is elég meredek.
2020. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem jártam, de van ismerősöm, aki járt. Ágytálazni tanulni rohadtul nincs értelme.
2020. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az alapvető gond az, hogy most erre a kérdésre senki sem tud neked érdemben válaszolni, mivel év végén fogadták el az új szakképzési törvényt, de ez csak „keretjogszabály”, a végrehajtásának részleteit csak tavasszal fogják elénk tárni. Ennek ellenére most szeptembertől már érvényes lesz. Magyarul jelenleg senki sem tudja, mi fog történni a szakképzéssel, a szagimnáziumok igazgatói konkrétan elmondták az idén felvételizőknek tartott tájékoztatón, hogy ők hiába mondanak most bármit, lehet, hogy szeptembertől másképp lesz…

Röviden: kétféle suli lesz a középfokú oktatásban a gimiken kívül, az ötéves technikum és a hároméves szakképző iskola (utóbbi nem ad érettségit). Előbbinél azt mondják, az 5 év végén pluszpontokat kapnak, akik a felsőoktatásba mennek tovább. Vagyis ha optimisták vagyunk, és elhisszük, amit kormányunk és pártunk kommunikál, akkor akár működhetne is az, amire gondolsz.

Ami gond lehet szerintem, hogy ezek a módosítások nem úgy működnek, hogy fél év alatt sikerül őket megvalósítani (érdekességképpen: 2010 óta ez a negyedik módosítása a szakképzésnek, és még a hozzáértők szeirnt az előző hármat sem sikerült még áttenni a gyakorlatba).

Itt van róla a kormányzati kommunikáció: [link]

Ebből számodra a legérdekesebb: „Bódis József kiemelte, hogy a technikusképzés egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. Az öt év elvégzése után a tanulók egyszerre kapják meg az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet. Az itt végzettek szakirányú továbbtanulás esetén előnyt élveznek majd a felsőoktatási felvételiknél. ”

Esetleg nézegesd meg ezt is (a Továbbtanulási irányok / Technikum címszó alatt infografikával szemléltetik az egészet (pl. a közismereti órák számát, ami ugye a felsőoktatási felvételinél érdekes lehet)

Egyébként a 4. és 5. válaszolók véleményét osztom. Ha orvos szeretnél lenni, akkor olyan technikumot kellene keresnek, ahol egyáltalán oktatják a felvételihez szükséges tárgyakat (biosz, fizika, kémia…?), mert a más irányultságú technikumban lehet, hogy ilyenek egyáltalán nincsenek is. Fontos tidmo, hogy jelenleg jelentős a tanárhiány a reál tárgyak oktatásában, és nagy kérdés, vajon a rendszer átalakításával sikerül-e matek-, biosz-, fizika-, kémiatanárok átcsábítani a technikumokba a gimnáziumokból.

Ugyanakkor nyilván nem lehetetlen felkészülni külön a szükséges emelt szintű érettségikre, ha elég motivált és szorgalmas vagy, akkor ez is egy út.

2020. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!