Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reál beállítottságú fiatalembe...

Reál beállítottságú fiatalembernek milyen Mérnöki szakot tudnátok ajánlani? (Mecha, Mérnök infó, Programtervező, Gépész stb. )

Figyelt kérdés

El vagyok veszve, nemsoká le kell adni a jelentkezésem (febr 15 legkésőbb), hogy melyik egyetemre, szakra szeretnék menni, viszont tanácstalan vagyok.


Reál beállítottságú vagyok, jó a matekom, fizikám, szakmai infót végzek most a suliban, viszont nem csak az infó érdekel. Melyik szak az, ami ezek után jobban szóba jöhet?


A két egyetem ami szóban forog, az a Debreceni és az Óbudai. (De nyilván másról is olvasnék véleményt.)


Ha valamivel ki lenne egészítenem a kérdést, hogy jobban érthető legyen, írd meg nyugodtan.


Köszönöm!



2020. jan. 10. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mérnökinfos vagyok. Ha szeretném a fizikát meg kifejezetten az ipart, biztos, hogy villamosmérnök lennék. Szerintem az lehet talán a legjobb szak ilyen téren, ha az informatikát is szereted azért.
2020. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, ilyen peremfeltételekkel a villamosmérnöki a nyerő. Ha úgy alakul, onnan elmehetsz teljesen szoftveres irányba is, de jóval tágabbak a lehetőségek. A gépészmérnöki is jó szak, de ott nem nagyon profitálnál az infós érdeklődésedből/előképzettségedből. A mechatronika véleményem szerint "sokat markol, keveset fog"-szak, sokkal jobb alapokat ad egy villamosmérnöki vagy gépész alapképzés.


Ha mérnökképzés, akkor Debrecen nem jó választás - BME vagy ÓE lenne a nyerő, ha belefér Budapest.

2020. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a gépészmérnökit mondanám. Tulajdonképpen a Jolly Joker a műszaki diplomák közül, 10-ből 8 hasonló jellegű álláshirdetés úgy van megadva, hogy XY mérnöki vagy gépészmérnöki végzettség szükséges. Mindenhez meglehetősen jó alapot biztosít, úgy, hogy nem egy "sok szék között seggre esem" képzés.
2020. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Elöző,légyszives mond már el Debrecen miért nem jo ?Infobol mindenhol csak az alapokat kapod meg és magadnak kell rátanulni és az hogy ugyanazért a diplomáért az egyik helyen nem szopatnak az csak plussz pont.Talán 1 eset van amikor tényleg legjobb választás a BME.De szerintem minden más esetben DE jobb vagy bármi olyan egyetem ahol nem vették a fejükbe hogy márpedig az ő diplomájukért küzdeni kell mikor senkit sem érdekel hol végeztél
2020. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Építész, építő, élelmiszer, agrár, kornyezetmernokin kívül bármelyik jó döntés.
2020. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mechatronikai mérnökit mondanám. De igazából nézegess tanterveket, hogy neked melyik tetszik a legjobban.
2020. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Óbudai?

Gyere a Kandóra villamosmérnöknek! ;)


Nálunk van olyan szakosodási lehetőség, ahol valószínű előnyt meríthetsz az infós tanulmányaidból, és tudsz hardver-szoftver irányba is továbbmenni.


Nézz körül:

[link]


Üdv,

19F

2020. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

BME-t kétszer meggondolnám a helyedben, mert droidoknak való. Sokkal nehezebb, mint bármelyik másik mérnöki kar, bárhol az országban. Egyébként Miskolcot is meggondolnám a helyedben, egyrészt a második legjobb műszaki képzés ott folyik az országban, még ha sokan tagadják is, másrészt pedig a közösségi élet miatt. Utóbbi nem tudom, hogy mennyire érdekel téged. Óbudai is jó választás, harmadik az országban.


Debrecent hanyagolnám.


Az ötös tökéletesen leírta. Ha azokat a szakokat elkerülöd, akkor egyetlen percig sem lesz gondod sem a munkakereséssel, sem a fizetéssel, sem a szakmai előrelépés lehetőségével.


A helyedben azt gondolnám meg, hogy mennyire érdekel az infó, illetve mennyire akarsz a későbbiekben ezzel foglalkozni. Mert ha nagyon, akkor villamosmérnök. Ha inkább matek-fizika-mechanika vonalon maradnál, akkor gépész vagy járműgépész. Ha vegyes, akkor pedig mérnökinfó. Mechatrót én személy szerint hanyagolnám, maximum akkor menj oda, ha kifejezetten érdekel a robotika és az automatizálás témaköre. De persze villanyosként is foglalkozhatsz ezzel később.

2020. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm a kommenteket, sokat megtudtam, ezek alapján felvételizek. :)


Mégegyszer köszönöm!

2020. jan. 17. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
gépész
2020. jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!