Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt biológiához és a...

Az emelt biológiához és a kémiához kell a 9-es mozaikos tankönyv vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalt végigböngésztem, de nem vagyok benne biztos, hogy melyik tankönyv kell az emelt szintű érettségihez. A mozaikos könyveket nagyon ajánlják 9-10-11-12 (,de tényleg jó?) A van olyan mozaikos könyv ami egybe van ~11-12~. Ez jobb mint hogyha külön tanulnék a két könyvből?

-Milyen könyvek vannak amikből nagyon jól meg lehet tanulni a biológiát és a kémiát?


Biológiához mondták még a Nagy Etele: Érettségi témakörök vázlata biológiából c. könyvet. EZ jó? Vagy ez inkább ismétlésre jobb?


Kémiára szintén a mozaikos könyveket találtam és Villányi könyveit, de melyek a legjobb könyvek? Nem szeretnék tizenvalahány könyvből tanulni.:} Kémiából van olyan könyv ami az alapoktól felkészít? Nem szeretnék átugrani olyan részt amit esetleg nem tudok vagy elfelejtettem.


-Nektek melyik könyv vált be a legjobban? Mozaik, Villányi,Nagy Etele, esetleg Panemsuli?


El szeretném kezdeni a tanulást minél hamarabb, hogy megkönnyítsem a dolgomat. 11.-ben biológia és kémia faktos leszek, így szeretném jobb eséllyel indítani a 11.-et.



2020. jan. 10. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szia:) En biosz faktra jarok es mi a Panemsulis konyvet hasznaljuk. A tanarunk szerint az tartalmaz mindent, ami az emelt erettsegire kell majd.
2020. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Mozaik volt az alap (A Panemsulira én minden tanártól azt hallottam, hogy az kevés)

Biológiából az évfolyamosak, kémiából a 11-12-es érettségi felkészítő a jobb.


Biológiából a Nagy Etele ismétlésnek jó.

Kémiából a Villányi-féle elméleti felkészítőt ismétlésre használtam, az Ötösöm leszt pedig a számításokhoz.

2020. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Kedves 2-es, a mozaikos könyveket az "elejétől" vegyem meg? 9-10-11-12? Ez így mindenre felkészít? :} Nem tudom, hogy majd a fakultációkon lesz-e időnk jegyzetet írni vagy csak felad valamit a tanár és azt meg kell tanulnunk. :D
2020. jan. 11. 13:07
 4/10 A kérdező kommentje:

1 kérdés még :}

Szerintetek biológiából felesleges a 9.es könyv? Vagy ami abban benne van, az a 10.-esben is ott van? Kémiából szintén ez lenne a kérdésem. :}

2020. jan. 11. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Biológiából elég a 10, 11, 12

Kémiából meg az egykötetes 11-12.

2020. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :}
2020. jan. 11. 20:08
 7/10 anonim ***** válasza:

A kémia 11-12 nem rág a szádba sok mindent, más dolgot meg feleslegesen leír 20x. Az a könyv csak ismétlésre jó, az utolsó hónapokban legfeljebb.

Amit érdemes használni, az a Villányi-féle kémia a kétszintű érettségire c. “munkakönyv”. Sokkal átláthatóbb, mint a mozaikos.


Valamint Nagy Etele könyvét nem tudom, miért kell lebecsülni. A jelenlegi követelményrendszer szerint íródott. Ami abban benne van, kell minden. Ahhoz érdemes hozzáolvasni a mozaikos tankönyvekből (Biológia 1.-2 érettségi felkészítős könyvek, valamint a 10-12.- es tankönyvek). Mellette Szerényi Biosz feladatgyűjteménye jó gyakorlásnak. Vannak benne olyanok, amik nem kellenek, de így garantáltan több lesz a tudásod, mint ami az emelt érettségire kell.

2020. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A Kémia a kétszintű érettségire című könyvben minden benne van? Biológiából jó alapom van, de kémiából szeretném az elejétől venni az anyagot. Ez kicsit furán hangzik, de nem vagyok eléggé biztos a kémia tudásomban. Inkább most tanuljam meg azt amit elfelejtettem,minthogy a kémia fakton döbbenjek rá,hogy ez mi is? Szerencsére erre ott lesz a nyaram. :} Villányi könyve az alapoktól kezdi? (Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Mentek a zöld kezek!) Biológiából már eldöntöttem,hogy melyik könyveket fogom megvenni , de kémiából még nem állt össze a kép. Villányi, vagy Mozaik?
2020. jan. 12. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:
A Villányi szerintem sokkal "egyszerűbb", szerintem sok minden nincs benne. A Mozaikos Kémia 11-12-ben minden benne van; szerintem teljesen érthető és jó felépítésű.)
2020. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!
2020. jan. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!