Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged, üzemmérnök informatiku...

Szeged, üzemmérnök informatikus BProf képzés, vélemények?

Figyelt kérdés
Le kellene adni a jelentkezést februárig, és én erre az egyetemre/szakra gondoltam. Vélemények magáról a szakról, úgy általában? Esetleg aki ott helyben, ezen a szakon van/végzett, mit tudna elmondani eddigi tapasztalatai alapján?
2020. jan. 11. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Amint külföldre próbálsz meg vele menni, kevés lesz mint mackósajtban a brummogás. BSc a legkisebb diploma amelyet külföldön elfogadnak, ez nem számít annak és a németek stb. nem ismerik. Jelentkezz inkább rendes BSc-re.
2020. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"BProf – a BProf (Bachelor of Profession) szakkal felsőfokú alapképzéses végzettséget lehet szerezni (hasonlóan a BSc alapképzési szakokhoz)"


Miért érne kevesebbet?

2020. jan. 11. 16:07
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert van egy hivatalos besorolás, hogy melyik diploma melyik klaszterbe tartozik (PhD = level8, MSc = level7, BSc = level6 és ez alatt vannak mindenféle diplomák).


Egyre több a képzésforma, meg az ezzel trükközés is, rengeteg diploma meg certificate stb. van és a HR egyre nehezebben igazodik ki. Ilyenkor a legegyszerűbb szabály, hogy amit ismersz, azt fogadd el, a többi kuka. Főleg olyan területen, amelyen sok a jelentkező.


Egy német nem fog azzal szenvedni, hogy mi az a BProf. Odaírja a job descriptionbe, hogy minimális követelmény: BSc és ennyi. Jöhetsz a BProf diplomáddal, de egyből látja, hogy ez valami huncutság és kukáz.


Amúgy valóban kevesebbet ér, mint egy BSc.

2020. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Fantasztikus. Emelteznem is kellene, hogy tovább tudjak tanulni, és azt se tudom, hol, hogyan fogjak hozzá, mert jelenleg egy ötödéven vagyok vizsga előtt. Szóval még az emeltre is jelentkeznem kéne, a gyakorlati vizsgára gyakorolnom, meg a szóbeli tételeket se tudom, mégis honnan, hogyan szerezhetném meg/írhatnám össze. Már pánikolok, hogy most egyszerre, szinte az utolsó hetekben szakad minden a nyakamba(nem kezdem el sorolni). Sosem jártam még Szegeden sem, nyílt napra sem tudtam elmenni sajnos. Egy hete mutatták nekem ezt az üzemmérnöki bprof-ot, és most azt az infót kapom hogy kevesebbet ér. Kezdek tanácstalan lenni :D
2020. jan. 11. 17:34
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Bár még nincs senki aki ezen a szakon végzett volna (mert annyira új) de feltételezem, hogy Magyarországon nem nagyon fognak különbséget tenni BProf és BSc között. (Talán pár tízezres fizetési különbség lesz szerintem max a hátránya).

Alapképzés mindkettő, és diplomát ad mindkettő.

Viszont valahol mégiscsak kevesebbet és a BProf, mert ha mesterképzésre is akarsz menni, akkor pótolnod kell tárgyakat.

A BProf némileg gyakorlatiasabb, ezért nyilván könnyebb is. Olyat is hallottam már, hogy kevesebbet is kérnek tőlük számon, illetve nem is várnak el tőlük annyit elmélet terén. Olyat is olvastam már itt gykn-n, hogy valaki átment mérnökinfóról BProf-ra, de megbánta mert olyan mintha kisegítős suliba került volna.(Ezeket az infókat nem tudom alátámasztani mennyire igazak).

Ezekből kifolyólag, valóban nem ér fel a BSc-vel, ami sokkal elméletibb és nehezebb is.


Külföldön én sem hallottam még BProf-ról. BEng és MEng-ről igen (engineering), Meg research mesterképzésekről is (vagyis nem taught), de BProf-ról nem igazán. Az is lehet, hogy nem tennének különbséget, de az is lehet hogy csak furán néznének, és hosszasan kéne magyarázkodnod hogy ez milyen képzés is.. Feltéve ha tervezel külföldre menni.

De igazából semmit sem tudunk, mert még nincs tapasztalata senkinek ezzel a diplomával kapcsolatban. Legfeljebb ha problémás lesz a dolog, megcsinálod a különbözeti tárgyakat és megcsinálod a BSc-t vagy inkább már az MSc-t a BProf után.


De egyébként úgy a tanmenet elég mutatósnak tűnik papíron. Ha a mérnökinfó, gazdinfó vagy a proginfó nem jön be neked annyira, akkor szerintem mehetsz erre a szakra is. Mint mondtam, legfeljebb továbbtanulsz és megcsinálod a különbözeti tárgyakat mesterhez.

2020. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Ja de egyénként arra az egyetemre menj amelyik közelebb van. De tényleg. Magyarországon nincs annyi különbség az egyetemek közt, hogy megérje a sok macerát, költözést meg a pénzkidobást az egyetem.

Ha neked Szeged van a legközelebb, akkor nem kell aggódnod, rengeteg jót hallani az SZTE-ről, jár is oda pár ismerősöm. Sokan a legjobb vidéki egyetemnek említik. Persze nekem nincs személyes tapasztalatom róla, mert Angliában tanulok.

De Szegedet mint várost, nagyon szeretem. Fiatalos, nagyvárosi hangulat megvan és még szép is. (Sokkal jobb mint mondjuk Debrecen).

Ha az egyetem mellett döntesz, a városban tuti nem fogsz csalódni.

2020. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Első vagyok. Még annyit, hogy ha nem vagy annyira penge matekból, akkor lehet, hogy a gazdinfo jobban feküdne neked.
2020. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én alapvetően gyakorlatban vagyok jó, vagy más téren a programozásban. Szeretek programozni, tudok is, de az olyanok mint a fizika, a matek, nehezebben mennek. Valahogy lassabbnak érzem magam mint a többiek. Oké, hogy érettségin meglett középszinten a négyes, meg tartottam a 4-es átlagot minden évben, de emberként is kevesebbnek érzem magam mert sosem voltam olyan társasági, mászkálós, könnyen ismerkedő ember.

Szeged nincs olyan nagyon közel, de mégis az a legközelebbi. Az informatika szerveres, programozós részei azok, amik érdekelnek, és amikben még jónak is mondanám magam, de sajnos nem elég a tudásom /papírom ahhoz, hogy dolgozhassak vele, ezért tanulnom kell(ene). Mondhatom úgy is, hogy úgy érzem, mintha csak a fél lábamat emelném bele az élet vizébe, és akkor is csak azt érzem, hogy "túl forró a víz". Nem mondom, hogy "életképtelennek érzem magam", mert arra volt hogy már harapott a GYIK moderátor, de tulajdonképp valami hasonlót érzek.

2020. jan. 11. 19:02
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Én mérnökinfó Bsc-re járok. Az egyik középsulis osztálytársam Bprof-ra ment, de otthagyta 1 év után. Kevesebb matek volt Bprofon, de tényleg kevesebbet is ér. Én a helyedben rendes Bsc-re mennék, és nem kockáztatnék a bproffal, mert eléggé zsákbamacska. Nem feltétlen kell a külföldi állásokat peldaként hozni (pedig azt is lehetne, mint előttem is megtették) elég ha megnézel néhány magyar programozói alláshírdetést. Mindnehol Bsc legalább az elvárás. Én ha most kezdeném az egyetemet, újra bsc-re mennék. Nem sokkal nehezebb, normális papírt ad, nem zsákbamacska, és lehet Msc-re menni vele.
2020. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
9-es válaszló vagyok nem Szegedre jártunk, hanem az Óbudai Egystemre. Szóval Szegedet nem ismerem. Hanem csak általánosságba mondom. Mielőtt még valaki azzal jönne, hogy idén indult először a bprof szegeden és nem jarhatott 1 évet rá.
2020. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!