Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó nekem a soproni egyetem?

Jó nekem a soproni egyetem?

Figyelt kérdés
Biológia kémia tagozaton tanulok és eddig nagyon az orvosi egyetem felé akartam menni, de mostmar inkább a pedagógiai érdekel. A soproni egyetemen a gyógypedagógus vagy az óvónői képzés érdekelne. De elsősorban az utóbbi. Mennyire nehéz bekerulni? Egyatalan a biológia kémia tagozattal felvehetnek erre a szakra? Legyszi aki ide jár kicsit meséljen már az egyetemről, képzésről, stb. Előre is köszönöm!

2020. jan. 11. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Aztán az énekléssel hogy állsz?
2020. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Miért? Az is kell?
2020. jan. 11. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Kémikus óvónő.

Klónozod őket? :D

2020. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Félreértések ne essék! A honlapján úgy van hogy pl a gyógypedagogushoz kell a biológia, viszont abban az iskolában ahol én tanulok jelenleg ott ezt a kettőt csak párban lehetett tanulni. Viszon kémiából nem tervezek érettségizni csak biológiából, matekból és angol nyelvből. Magyar nyelvből 11.be elorehozott érettségit csináltam és van egy középfokú nyelvviszgam angolból és egy középfokú nyelvviszgam németből.
2020. jan. 11. 21:51
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
57%
jó az neked
2020. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
inkább gyógypedagógia szak. Orvosit miért törölted?
2020. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Igazából olyanokat hallottam hogy nagyon nehéz és hogy szuperhősnek kell lenned hogy teljesítsd. Lehet hogy menne mert 12 éve kitűnő tanuló vagyok,de ez egyáltalán nem biztos. Szóval ezt lehet hogy könnyebben tudnám teljesíteni, persze mindennek megvan az előnye is és a hátránya is. Meg ugye az orvosira 6evig jársz ide még csak 4
2020. jan. 12. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógus szakra csak akkor menj, ha hajlandó leszel gyenge bérezésért többnyire hátrányos helyzetű családokból származó, valamiféle fogyatékkal élő gyerekeket tanítani. Ezt csak teljes elkötelezettséggel és lelkesedéssel lehet jól csinálni, s ha pályakezdéskor jössz rá, hogy nem tetszik, akkor az egész elveszett, mert máshoz nem tudsz majd kezdeni a diplomáddal. Az orvosihoz szerintem jóval közelebb állna a gyógytornász pálya, ők sokkal jobban is keresnek, és az is csak 4 év, lehet hogy azt kellene megpróbálnod inkább.
2020. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is orvosit szerettem volna sokáig, emelten érettségiztem kémiából meg bioszból, kevés pontom hiányzott az egyetemhez, de nem próbáltam újra, hanem Sopronba mentem óvónőnek.


Sokat kell tanulni és nincs sok szabadidőm, a saját véleményem szerint nehéz a szak, mert rengeteg az elmélet. De gondolom majd utolsó éven már nem lesz ez.


De szeretem és nem bántam meg, hogy nem próbáltam meg az orvosit még egyszer. Csupán azért sajnálom az orvosit, mert mondjuk magánorvosként hát elég jól lehet keresni..., meg tisztelnek, van megbecsülésed.


Viszont itt a gyerekek fognak tisztelni és szeretni.


Gyógypedagógusokkal sok közös tárgyuk van pl. Anatómia. Csak nekik lesz majd még anatjuk. Ha össze lehet hasonlítani, akkor az ők hivatásuk jobban hasonlít egy gyógytornászéhoz.

2020. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!