Med17kas kérdése:

Melyik orvosi egyetem ad nagyobb tudást a Pécsi a Szegedi vagy a Debreceni Tudományegyetem vagy. Semmelweis Egyetem? Illetve kevesebb pontszám kell és normális tanárok vannak. És az albérlet árak fizethetőek.

Figyelt kérdés

2020. jan. 12. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiken ugyanolyan jó az elméleti és ugyanolyan rossz a klinikai oktatás és hasonló arányban lehetnek a normális és nem normális tanárok is. A Semmelweisre kell általában a legmagasabb pontszám és Budapesten a legdrágábbak az albérletek.


Az alapján válassz, hogy melyik városban szeretnél minimum 6 évet eltölteni.

2020. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország mind a négy orvosija jó egyetemnek számít!

Pécsett a legolcsóbbak az albérletek.

Debrecen nagyobb, de még élhető - csak drága.

2020. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Az oktatás színvonala hasonló, rossz tanárok mindenhol vannak. (Jók is.)

Albérletárak: Szeged és Pest már nagyon hasonló, drága. Debrecen és Pécs olcsóbb.

Legtöbb pont mindig a SOTÉra kell, a többi kb egy szinten van.

2020. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Én Pécsre járok. Kicsit írok róla,hogy ízelítőt kapj.:)

A ponthatár itt szokott lenni a legalacsonyabb. Ennek pedig az a fő oka,hogy Pécs kisebb mind a négy városnál és a vonzásköre sem akkora(Miskolc,Nyíregyháza,Győr mind messze van. Székesfehérvár,Veszprém Budapesthez van közelebb. Talán Zalaegerszeg,Szombathely,Kaposvár és Szekszárd van Pécshez elérhetőbb távolságban,mint Pesthez vagy Szegedhez. Sokan jönnek ezekből a városokból amúgy.)

Maga a város számomra az otthonomat is jelenti,mert itt születtem és nőttem föl. Pécsnek nincs Tiszája(ami amúgy még jobban tetszetőssé teszi számomra Szegedet,nagyon szép város.),de van egy Mecsekje. Kirándulásokra,kikapcsolódásra tökéletes. Én Pécsnek a mecsekoldali részén lakom,ami csöndes,hangulatos és biztonságos. Napi edzés is megvan,hogy gyalog járok az egyetemre.:D(20-25 alatt leérek az Elméleti tömbbe)

Az Elméleti tömbben van az órák nagyon nagy hányada az első három évben. Több busszal simán megközelíthető a többi városrészből.(Kertvárosból,Uránvárosból,Belvárosból,a keleti városrészekből is)

Gyalog innét 15-20 perc a Belváros. Nem túl nagy,pár utcából áll csak.

A klinikák is szinte egy helyen vannak,az Elméleti tömb szomszédságában. Képzésben mind a négy egyetem egyformát nyújt. Vannak jobb és rosszabb tanárok,hangsúlyosabb és kevésbé hangsúlyos tárgyak is.

Az egyetemhez több kollégium is tartozik,de egyik sem tipikus orvosis koli(olyan is van,csak azt három éve újítják fel. Magyarországon ez pedig nem ritka.:D) Buszokkal,gyalog szintén közel vannak. 10.000-18.000/hó ár körül vannak. Albi árak nagyon változóak. Egy jó lakásért 130.000+rezsi/hó-t is elkérhetnek. Nyilván ez az összeg kevesebb,ha többen álltok össze.

2020. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
31%

Budapest után Debrecen jelenleg a legdrágább város.


A képzések minősége ugyanaz, az nem számít. Inkább a város.

2020. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!