Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy Mechatroni...

Ben1ke kérdése:

Villamosmérnök vagy Mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
A jövőben műszaki területen szeretném folytatni a tanulmányaimat. Ami biztos, hogy az Óbudai Egyetemre szeretnék jelentkezni, de még pontosan nem tudom melyik szakra. Az eddigiekben a villamosmérnök és a mechatronikai mérnök vetődött fel. Azt biztosan tudom, hogy ez az irány érdekel, de ez a kettő közt nem tudok választani. Mondjatok légyszíves érveket és ellenérveket ezek mellett és ellen, tapasztalatokat. Mit gondoltok?

2020. jan. 12. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Mechatronikai mérnöknek mennék. Az érvem az, hogy villamosmérnök vagyok.
2020. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Hát a mechatronikai mérnöknek van robotika, elektronika, gépészet, informatika, dinamika, automatizálás például, szóval elég színes.


Villamosmérnök pedig elektronika, digitális technika, programozás, elektrotechnika, mikroelektronika szóval főleg elektromágnesesség alapú témák, ahogy a neve is sugallja.


Szerintem mindkettővel nagyon jól jársz, bár én személy szerint a villamosmérnököt ajánlom, ha választanom kéne.


Az érvem pedig az, mivel ez a kérdésed, hogy a villamosmérnök el tudja látni könnyebben a mechatronikai mérnök feladatait, mint fordítva így első ránézésre. A mechatronikai mérnök sokszor CAD + programozás. Plusz a villamosmérnökkel alapjáraton több a lehetőség. Mindenhova jó, ahol van elektromos áram konkrétan. (Mikro és nanoelektronika, azaz hardwer, energetikai szektor, automatizálási-vezérlés technika, autonóm rendszerek, informatika, távközlés. Ezekhez a területekhez egy villamosmérnökkel könnyebb nyúlni.)


Egyébként mindkettő érdekes és jó szak.

2020. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊
2020. jan. 13. 09:08
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Én a villamosmérnökit javaslom könnyebb az elhelyezkedés én is energetika BSC-vel villamos MSC-é gondolkodom
2020. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
villamosmérnöki BSc
2020. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Az 5-ös is nagyon jó opció !!!
2020. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Villamosmernok sztem keresettebb, konnyebb vele elhelyezkedni. Egyebkent erdeklodestol fuggoen valasztanek.


Egy mechatronikai mernok

2020. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnemhogy tökmindegy, ha beágyazott rendszereket nézzük mindkettő kb ugyanazt tanulja, aztán lehet, hogy amit meg nem, azt meg a munkahelyén fogja. Nekem mechatrós ismerőseim beágy jellegű szakirányon nagyjából ugyanazt tanulták, mint én villamosmérnökin (mikrokontroller-programozás, rendszerelmélet, digitális szűrők, szenzorok, stb.).

Ha villamosenergetika érdekel, akkor energetikai mérnöki. Ez távol van a mechától. Illetve ha infokom, akkor meg villany, értelemszerűen (antennáktól, kábelektől a kliens oldali programozásig azon belül is nagy a választék, illetve itt még a mérnökinfó is szóbajöhet).

2020. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Villamosmérnököket mindenhol keresnek, a Kandóról annyit tudok mondani, hogy a mikroelektronika és az energetika szakirányok nem annyira népszerűek.


Van ötféle szakirány (azon belül meg még különböző modulok): Műszer-automatika, Automatizálás, Energetika, Híradástechnika, Mikroelektronika.


[link]


A mechatronikai mérnöki sem egy rossz választás egyébként.

Üdv, egy Kandós diák

2020. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!❤️

Szerintetek ha kevésbe érdekel a programozás, de megtanulom ha kell akkor inkabb mechatronika? Plusz fizikásabb is a villamos?

2020. jan. 29. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!