Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépből visszavesznek...

Szakközépből visszavesznek szakgimnáziumba?

Figyelt kérdés
16 éves, vagyok jelenleg pincérnek tanulok 9. osztályos vagyok. Tavaly szakgimnáziumba jártam ugyan ebbe az iskolába informatikára és megbuktam matekból a pótvizsgára pedig családi problémák miatt nem tudtam elmenni sajnos pedig nagyon szerettem az osztályom a tanárom az orákat is. A programozás, it alap gyakorlat jegyem nagyon jók voltak egyedül a matek volt a gáz, és hát beiratkozásnál sürgősen kellett valamit választani de nagyon mellényúltam ez nem az én pályám, nem tudom magam elképzelni benne csak az informatikában. Most fél év előtt nem hiszem hogy lenne már esély, hogy úgy vegyenek vissza, hogy évismétlés nélkül viszont, ha elvégzem ezt az évet pincérként, megcsinálom a nyári gyakorlatot is, és meglesz az évem, akkor 10.-ben átmehetek-e informatikára vagy ügyvitelre? A tanárok elég rendesek az iskolában de nem vagyok tisztában ezzel az egésszel holnap beszélek az osztályfőnökkel

2020. jan. 13. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ügyvitellel semmire sem mész, az informatika meg rázós, ha matekból még a kettes megszerzése is gond. Talán egy másik szakgimnázium lenne a jó választás. 16 éves vagy, ősszel talán 17, így kicsit idős vagy már a 9. osztályhoz, de meg kell kérdezni.
2020. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az egész tavalyi osztályom pótvizsgán ment át szinte matekból, és elég könnyű kis suli, nem nagyon szigorúak a tanárok, sok óra marad el stb.. És itt van a tavalyi bizonyitványomban hogy milyen jegyeim voltak és lehet mondják, hogy akkor visszavesznek, viszont ha évet kell ismételnem nem fogok így átmenni. Akkor azt szeretném, hogyha elvégzem ezt a 9. évet pincérként 10.-be lehet-e majd menni infóra
2020. jan. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!