Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Műszaki" felsőoktatási...

"Műszaki" felsőoktatási szakképzés (FOSZK) megegyezik egy technikusi OKJ-val?

Figyelt kérdés
A Felvi oldalán a legtöbb technikusi szakmát felsorolják, mint betölthető munkakörök valóban így van? Melyik ér többet egy műszaki FOSZK vagy egy technikusi OKJ?

2020. jan. 13. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy FOSZK többet ér, mivel némely kreditek beszámíthatóak egyetemen alapképzésre, ami végül diplomát ad.
2020. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de a kérdés arra irányult volna, hogy csak egy műszaki FOSZK-kal könnyebb, értékesebben lehet munkát találni, mint egy technikusi OKJ-val és hogy valóban betölthetőek-e ugyanazok az állások vele. Tehát ha nem akarok utána BSC-re menni melyikkel lehet jobban elhelyezkedni a munkaerő piacon?
2020. jan. 21. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet összehasonlítani, mert mindkét féle képzés más posztokat/szférákat céloz meg.

A FOSZK-kal olyan munkákat lehet betölteni amikhez általában diploma kell. (Informatika, közgáz, mérnöki, orvosi, jogász stb)

Míg OKJ-val a legtöbb esetben eleve azt a szférát célozza meg, amihez csak szakma kell. (Szakács, ács, villanyszerelő, kőműves, fodrász stb stb). Ha ezeket a szakmákat nézzük, akkor a saját szférájában az OKJ hasznosabb. Vagyis magához képest, mert ez is szakmának számít, és ezekhez a posztokhoz eleve az kell.

Viszont OKJ-ből vannak olyanok is, amik szellemi munkákat céloznak meg, amikből diplomát is lehet szerezni. Van mondjuk szoftverfejlesztő vagy webfejlesztő OKJ. Itt viszont mivel más szférát nézünk, itt a FOSZK jóval többet ér az OKJ-től.


Szóval függ attól, mit akarsz tanulni.

2020. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ettől még mindig nem tisztult le nekem a kép a "műszaki" FOSZK-kal kapcsolatban (lehet csak én vagyok értetlen). Nem tudom végzett-e már valaki ezen a szakon, de a lényeg, hogy egy műszaki FOSZK-kal érek-e annyit, mint mondjuk egy gépesz- vagy egyéb műszaki irányú technikusi OKJ-vel a munkaerőpiacon? Tehát én konkrétan a műszaki FOSZK hasznosságára lennék kiváncsi a műszaki irányú OKJ-kal szemben, nem általánoságban a FOSZK-OKJ közti különbségekre. Remélem érthetően fogalmaztam ezúttal.
2020. febr. 17. 11:50
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja és a Felvi szerint a műszaki FOSZK-kal betölthető munkakörök:

2910 Egyéb magasan képzett ügyintéző


3111 Bányászati technikus


3112 Kohó- és anyagtechnikus


3113 Élelmiszer-ipari technikus


3114 Fa- és könnyűipari technikus


3115 Vegyésztechnikus


3116 Gépésztechnikus


3117 Építő- és építésztechnikus


3121 Villamosipari technikus (energetikai technikus)


3122 Villamosipari technikus (elektronikai technikus)


3131 Mezőgazdasági technikus


3132 Erdő- és természetvédelmi technikus


3133 Földmérő és térinformatikai technikus


3134 Környezetvédelmi technikus


3135 Minőségbiztosítási technikus


3136 Műszaki rajzoló, szerkesztő


3139 Egyéb, máshova nem sorolható technikus


3151 Energetikai (erőművi) berendezés vezérlője


3152 Égető-, víz- és csatornaművi berendezés vezérlője


3153 Vegyipari alapanyag-feldolgozó berendezés vezérlője


3154 Kőolaj- és földgázfinomító berendezés vezérlője


3155 Fémgyártási berendezés vezérlője


3159 Egyéb folyamatirányító berendezés vezérlője


3161 Munka- és termelésszervező


3162 Energetikus


3163 Munkavédelmi és üzembiztonsági foglalkozású


3171 Tengeri és belvízi hajóparancsnok, fedélzeti tiszt


3172 Légijármű-vezető, hajózómérnök


3173 Légiforgalmi irányító


3174 Légiforgalmi irányítástechnikai berendezések üzemeltetője


3190 Egyéb műszaki foglalkozású


3910 Egyéb ügyintéző



Tehát rengeteg olyan pozíciót ír amihez egyébként OKJ-s végzettséget kérnek (és rengeteg olyat, amihez nem is értem, hogy tartozik ez a szak)

Arra lennék kíváncsi, hogy ezeket az állásokat valóban be lehet vele egyáltalán tölteni, és ha igen akkor előnyben vagy hátrányban részesítenek egy szakirányú OKJ-sal szemben, pl egy műszaki FOSZK-kal előbb vagyok-e, mint mondjuk egy gépész technikusi OKJ-vel?

Remélem így már érthető mire akarok kilyukadni

2020. febr. 17. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Azóta mit végzel?
2021. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem nem ment egyikre se és éhen halt…

Amennyire hülye!!!

2022. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!