Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az iskolákról? Hogy lehet oda bekerülni? Milyen lehetőségek vannak ott?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok és eddig 3 erősebb iskolát jelölnék meg:

1. Budaörs - Illés

2. Törökbálint - Bálint Márton

3. Tatabánya - Árpád


Legkevesebbet akkor utaznék, ha Tatabányára mennék, aztán Törökbálint és végül Budaörs.


Sok kérdésem lenne ezekkel a gimikkel kapcsolatban, szóval remélem, hogy nem bánjátok, ha így egyszerre teszem fel őket.


1. 5-ös átlaggal és kb. 80 pontos felvételivel mennyi esélyem van bekerülni az Illyés bármelyik angol nyelvi előkészítőjére?

2. Mennyire igaz az, hogy az Illyésbe bekerülni nehéz, de aztán ha már ott vagy, akkor már minden simán megy?

3. Aki az Illyésbe jár/járt! Nektek hogy tetszett/tetszik? A közösség és a diákok milyenek?

4. Mennyire igaz az, hogy a Bálint Márton egy sznob suli?

5. Sajnos én nem fogom elérni tanévvégére az A2-es angol nyelvi szintet, de szeptemberre, a tanévkezdésre behoznám a lemaradásom. Ez a szóbeli vizsgán mennyit számítana? Milyen nehéz ott a szóbeli vizsga?

6. Pontosan, hogy is van a Bálint Mártonba ez a 0. évfolyam? Illetve menyire jók angolból a 0. évfolyamosok?

7. Aki oda járt Törökbálintra annak mi a véleménye az iskoláról? Milyen ott a közösség, a tanárok és mennyire nehéz oda bejutni?

8. Milyen angol nyelvi szintet kell elérni ahhoz, hogy helytálljak az Árpád gimi emelt angolos osztályában?

9. Aki oda jár/járt! Mi a véleményetek az iskoláról, a közösségről és a tanárokról?

10. Van lehetőségem kosarat, kézilabdát vagy atlétikát sportolni ezekben az iskolákban?

11. Melyiket ajánlanád jobban?

12. Melyikbe mennyit kéne majd tanulnom?


Még egyszer elnézést kérek, hogy egyszerre tettem fel ezeket a kérdéseket, csak nagyon izgulok és félek az előttem álló egy-két hónaptól. Nemrég sikerült túl lennem azon, hogy állandóan rettegek a felvételi megírása miatt és most az iskolák miatt vagyok egész nap ideges.


+1 kérdés: Hogyan tudnám legyőzni ezt a folytonos izgulást, rettegést és idegeskedést?


Ha csak az egyik kérdésemre tudod a választ én azt is nagyon megköszönném, mert ez most nekem nagyon fontos. Illetve bármi mást el tudsz még mondani ezekről az iskolákról én nagyon szívesen elolvasom.


Válaszodat előre is és majd utólag is köszönöm



2020. jan. 15. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az Illyésbe járok, csak arról tudok véleményt mondani.


1. Szinte biztos.

2. Én 80 ponttal simán bekerültem, és elég kevés tanulással 4-5ös átlaggal simán megvagyok.

3. Sokkal jobbra számítottam amikor ide jelentkeztem, annyira szerintem nem nagy durranás, mint ahogy sokan mondják. Viszont a félévente lévő vizsgákat nagyon jónak tartom, azok felkészítenek az érettségire.

2020. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Árpádos voltam, emelt angol.


8. Nagyon tanártól függ. Arninál például sok évfolyamtársam szenvedett, ha a tudása nem érte el kb a B1-et. Rengeteg volt a szódoga is, ami könnyen lehúzza az átlagodat, ha nem figyelsz. Viszont bombabiztos angoltudással hagytam el az iskolát.


9. Én összességében szerettem oda járni. A tanárok nagy része segítőkész, és visszanézve a seğğfejek sem direkt csesztettek minket. Az igazgató enyhén konzervatív, így egyöntetűen nem bírtuk (előszeretettel beleszólt például a lányok öltözködésébe).


10. Ha jól emlékszem, mindhárom van a suliban, mondjuk a kosárról többet tudok. A kosarat tartó tanárnő lelkes és magasak az elvárásai, az a fajta személy, akinek nem akarsz csalódást okozni.


11. Ha kérdés a három suli között van, passz, elvégre csak az egyikkel van tapasztalatom. Ha a három sport közül, akkor pedig nem ajánlok, mert az ilyesmi a saját képességeiden és preferenciádon múlik.


12. Viszonylag sokat, ha fent szeretnél tartani egy állandó magas átlagot, de a legtöbb óra nem megerőltető.


+1. Nincs rá bombabiztos megoldás, sajnos. Készülj sokat, mert segíthet az idegeiden, ha tudod, hogy mindent tudsz - ha van akár egy dolog is, amit tudnod kéne, de nem értesz, az agyad nagy eséllyel ráfixál, és azon fogod rágni a körmöd, hogy jaj, nehogy legyen ilyen feladat.

Oldd meg az előző évek feladatait, és állíts be időzítőt, hogy lásd, hogyan férsz bele az időbe.

Én az Árpádba 41 pontos magyar és 36 pontos matek felvételivel mentem (erős átlagteljesítmény), és második voltam a felvételi listán.

Lényegében ne feledd, hogy a léc, amit meg kell ugranod, a kortársaid által lesz felállítva - te pedig egyértelműen komolyan veszed ezt az egészet, úgyhogy már a diákság legalább fele csak a port nyeli, ahogy elhúztál mellettük.

2020. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Így későn is, de nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Nem is tudtam, hogy az Illyésbe vannak félévi vizsgák. Köszönöm, jó tudni.


Sikeresen túl vagyok a felvételin. (42 pontos magyar és 48 pontos matek)


Mindenki azt mondja, hogy biztosan felvesznek az Illyésbe. Őszintén szólva eléggé félek tőle, de majd valahogy összeszedem magam a nyáron. Már rengetegszer néztem utána annak az iskolának és a legnagyobb problémám azzal van, hogy olyanokat terjesztenek, hogy ott a sportban és a tanulásban is egyaránt remekül kell teljesíteni. Viszonylag jól sportolok és tanulásban is nehezen, de megállom a helyem és mégis attól félek, hogy nem fogok megfelelni. Sajnos megfelelési kényszerem van és ezért én állandóan rettegek, de remélem túlteszem magam rajta.


Időközben egyébként lekerült a listámról a Bálint Márton, ezért az már nem is nagyon érdekel.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat! Így, a felveteli után, iskolaválasztás előtt nagyon jól esett elolvasni, amit írtatok.

2020. febr. 9. 13:49
 4/7 A kérdező kommentje:

És lenne még egy kérdésem:


48 pontos felvételivel és 4,85-ös átlaggal mennyi esély van bekerülni az Árpádba?


A barátnőm sajnos nagyon izgult és így magához képest eléggé rosszul teljesített, de már régóta az Árpád az ő álomgimije.

2020. febr. 9. 13:54
 5/7 anonim válasza:
Szerintem hagyd az Illyést, nem olyan jó suli. Egyrészt nagyon sokat kell tanulni másrészt a közösség se a legjobb
2020. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha mázlid van, az Árpádba még 3,5-tel is be lehet csúszni, úgyhogy a barátnőd simán bejut.
2020. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat!
2020. febr. 12. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!