Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Patthelyzet: nem tudom, hogy...

Patthelyzet: nem tudom, hogy 1,5 év után otthagyjam-e a mesterképzésemet és menjek át egy olyan szakra, ami jobban érdekelne, vagy végleg engedjem el a mesterképzést?

Figyelt kérdés

Most csinálom a 3. félévemet a mesterképzésen, és az egyik tárgyam nem lett meg így egy fél év csúszásban leszek, ami még nem is lenne baj tulajdonképpen. Viszont igazság szerint rájöttem, hogy nagyon nem szeretem a pénzügyet amit tanulok, és emelett még nagyon nehéz is nekem. Ráadásul hátra van még a szakdolgozat és az államvizsga, ahol emberek nagy részét ki szokták szórni. És nekem ezen a szakon úgy alapból nagyon sok bukdácsolással és nagyon erőn felüli energiabefektetéssel sikerült csak teljesítenem a komolyabb tárgyaimat, mindezt úgy hogy nem is érdekelnek igazán ugye.

Szóval igazság szerint patthelyzetben érzem magamat a következők miatt:


- sajnálom a már befektetett 1,5 évet kidobni

- azt az 1 évet is sajnálom, amit még bele kéne tenni, mert az alatt nagyon ki tud majd idegileg készíteni ez az egyetem

- van szak ami jobban érdekelne, és arra mentem is volna szívesebben alapból, de azt érzem, hogy ha át is jelentkeznék, arra se feltétlenül lenne már motivációm és energiám, hogy azt megcsináljam (bár minimális mennyiségű kreditet el lehetne fogadtatni)

- de mindezek mellett szeretnék azért a kezemben tudni egy mesterdiplomát, úgy, hogy azért ne szakadjak meg benne

- és mindeközben már leginkább szeretnék teljes állásban dolgozni, hogy saját lábra tudjak állni, de az egyetem eléggé gátol ebben


Szóval, ha van esetleg olyan, aki érezte magát már hasonlóan az tudna esetleg írni, hogy ő milyen irányban kereste végül a megoldást, vagy ha nem volt hasonló helyzetben, akkor mit tenne a helyemben?



2020. jan. 15. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy sokat tudok segíteni, mert én is pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok. Mesterképzésre járok, de úgy érzem, hogy képtelen vagyok tovább folytatni, egy életre elegem van a tanulásból. Szerdán lesz egyszerre 2 nehéz vizsgám, de még el sem kezdtem tanulni. Nincs hozzá erőm, depressziósnak érzem magam. Nem tudom mi lesz. Hagynom kellene ezt az egészet, nagyon elegem van már az egész felsőoktatásból.
2020. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél, kedves kérdező? :) ismerős a helyzet amúgy..
2020. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a kérdező és az első válaszoló sorsa, mire jutottatok?
2020. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


Az említett 2 vizsgám közül az egyiken átmentem, a másikat jövő télen kellene felvennem, de szerintem passziváltatni fogok. Katasztrófa volt ez a tanév. Ha idén nem maradt volna el az átsorolás, akkor elvesztettem volna az állami helyemet. :D

2020. júl. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És lelkileg azóta milyen a helyzet?
2020. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!