Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen egy teljesen új...

23 évesen egy teljesen új szakot kezdeni?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítőbe jártam így később is érettségiztem majd utána dolgoztam közel 1 évet. Két szak között gondolkoztam de becsaptam magam mert nagyon Pestre vágytam így amellett döntöttem és nem gondoltam át, hogy nem (sok) lehetőségem lesz vele. Elkezdtem, 3 félévet jártam de már feladtam. Rájöttem, hogy nem szeretem, nincs ami motiváljon, nem érdekel és csak kb vegetálok ott. Közben mindig bántam, hogy miért nem a másik mellett döntöttem és szerintem egész életemben bánni fogom. Most viszont arra jutottam, hogy váltok. Szeptembertől kezdeném a másik szakot. Szerintetek gáz 23 évesen elkezdeni? Nagyon szeretném ezt csinálni. Igaz 4 éves az alapképzés és nappalin csinálnám, szóval 27 lennék mire végeznék. Mondjuk egyetlen "pozitívum", hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál, így nem igazán akarják elhinni, hogy 23 vagyok. :D
2020. jan. 15. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Hát anyagi oldalról lehet kérdéses, hogy mennyire éri meg belevágni. Plusz munkahelyi tapasztalat szempontjából is hátrányba leszel, ha 27 évesen kerülsz ki. Viszont a korod miatt ne aggódj, van aki 40 évesen dönt úgy, hogy visszamegy tanulni. :D
2020. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én 22 évesen kezdtem el az egyetemet, 25 voltam, amikor az alapképzést befejeztem,és 27 évesen fejeztem be a mesterképzést. Egyáltalán semmi "ciki" nem volt ebben. 40-50 éves évfolyamtársaim is voltak, őket sem nézte ki senki, pedig volt olyan, aki még az oktatónál is idősebb volt.
2020. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2/2 vagyok: Elfelejtettem hozzátenni, hogy én levelezőn végeztem, mert mellette teljes munkaidőben dolgoztam, azon a területen, amiből diplomát szereztem. Piszok nehéz volt munka mellett csinálni, de sok szempontból mégis megérte, a tanulás mellett a szakmai tapasztalatom is nőtt.
2020. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!