Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha lett volna lehetőséged,...

Ha lett volna lehetőséged, mit kérdeztél volna meg egy egyetemistától, mielőtt jelentkezel az adott szakodra?

Figyelt kérdés

A volt sulimban lesznek pályaorientációs napok 10-12. osztályosoknak, így gondoltam én is megyek egy kis előadást tartani a szakomról. Érdekelne a véleményetek, mi az, amiről azt kívánod bárcsak tudtad volna, mielőtt ide jelentkeztél?

Milyen információ segítette volna a pályaválasztásodat?



2020. jan. 17. 01:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Vegzes utani kilatasok (valós helyzet, nem pedig azt amit a tanarok mondanak :D ), tantargyak amelyeket komolyan kell venni mert nehezek, esetleg BSc után milyen iranyba lehet tovabbtanulni, vagy BSc-n milyen szakiranyok fele lehet menni es róluk pár gondolat. Hirtelen ezek jutottak az eszembe.
2020. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
Hogy a szak, ahová járok, nem tanít meg semmire a leendő hivatásommal kapcsolatban - de ezt úgysem mondták volna el, mert ez egy "szuper" egyetem:(
2020. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
En örültem volna ha elmondjak hogy csak akkor lehet munkam ha gyakornokoskodom a képzés alatt vagy továbbképzést, MSct csinálok. Anélkül mehetek a gyárba. Es meg ezekkel sem biztos. Minket ámítottak a csodas elhelyezkedéssel, en csak annyit akartam volna hogy mondjanak igazat.
2020. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Őszinte beszámolót. Nem érdekel mennyire szuper a szak meg mennyit lehet vele keresni. Ezek mind marketinges dumák. Engem a valóság érdekelt volna feketén-fehéren. Mivel foglalkozik aki elvégzi, kinek ajánlott és kinek nem, hogyan néz ki egy félév, milyen a hallgatósághoz való hozzáállása a tanároknak/adminisztrációnak. Ha már fizetek egy szolgáltatásért (igen, átvállalja az állam, de van róla szerződés) akkor jó lenne tudni hogy mit nyújt az intézmény. Illetve milyen extra dolgokkal lehet foglalkozni a tanterven felül (pl: kutatás, projektek, szakmai körök, stb.) milyen kilátások vannak végzés után itthon és külföldön. Ezt az utolsót is mindenféle marketing nélkül. Ha a legjobbnak kell lenned hogy egyáltalán szakmai munkát kapj azt is mondják el.
2020. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolso melyik szak ez, ha megkerdezhetem?
2020. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Konkrét végzés utáni kilátások. Több szakra is jártam életemben, és mindenhol csak a kamu ment. Visszafelé kezdeném ha újrakezdeném: Mennyi a valós álláslehetőség, mekkorák a valódi fizetések és azért mit kell megtenni?
2020. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mind hasznos volt.
2020. jan. 17. 15:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Adom a #2-est! :(

Egyébként a teljesíthetőségről érdeklődtem volna (habár ez tök relatív), a tanárok hozzáállásáról és kifaggattam volna az illetőt, hogy a mintatervben szereplő tárgyak pontosan miket is fednek le.

2020. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

-Mindenféle mézes-mázos körítés nélkül arra, hogy milyen az elhelyezkedés lehetőség

-Valóban gyakorlatias-e a képzés, vagy a már 20 éve is elavult elméleti tudást akarják lenyomni a torkodon

-Milyen ösztöndíj és külföldi tanulási lehetőségek vannak

-Mennyire rugalmasak a tanárok, és maga az ügyintézés

-Mennyire felszereltek az oktatási épületek technikai eszközökkel

-Milyen a közösségi élet

-Milyen gyakornoki programok vannak

2020. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó lett volna, ha nyíltan megmondják, hogy a tantárgyak fele töltelék tárgy, hogy legyen állása a tanároknak.


Jó lett volna tudni, hogy elég levelezőn elvégezni,mert 5x annyit ér a gyakorlati munkatapasztalat, mint a bemagolt könyvek, ezért inkább menjek dolgozni mellette, és az se baj, ha nem 3 hanem 5 év alatt végzem el, mert a papír a fontos, nem az, hogy hányas meg hogy mikor leszek vele kész.


Jó lett volna azt is előre tudni, hogy nem érdekes az átlag, mert úgy se mérvadó mértékű az ösztöndíj, röhejes hajtani érte.


És vastagon aláhúznám magamnak, hogy: nem ezen múlik az életed! Ha nem tetszik, lehet váltani, nem kötelező semmit sem végigtolni erőn felül és lazítsak már, nem kell gyomorfekélyt kapni néhány vizsga miatt, vagy uv miatt.

2020. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!