Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapaszatlatotok az ELTE...

Mi a tapaszatlatotok az ELTE GTI karáról? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek, és nem tudok dönteni, hogy Corvinusra menjek vagy ELTÉ-re.


Röviden: Engem a nemzetközi gazdálkodás érdekel, 4 évig éltem külföldön, ruszisztikát végeztem, úgyhogy van egy nagyon stabil orosztudásom, és egy felsőfokú angol meg egy középszintű lengyel, éppen ezért a nemzeközi gazd. szak lenne jó.


A Corvinuson csak angol nyelven indul, tehát az kiesik, az ELTÉ-n van magyarul is. Másrészt a gazdálkodási karon levő szakok elég hasonlók, szóval ezzel még ki is békülnék.


A Corvinus ugye alapítványi lett, és ha ösztöndíjasra is kerülsz be, ha nem érsz el egy bizonyos (elég magas) szintet, akkor áttesznek fizetősre, én pedig fizetni nem szeretnék. Ezzel szemben az ELTÉ-n nem lenne ennyire szigorú.


Ami miatt a Corvinust preferálom az a presztízs. Tudom, hogy az ELTE is az, de a GTI egy nagyon új kar. (Azt is tudom, hogy a tanári kar a BME-ről jött át).


Harmadik opciónak ott van a BGE, de arról nem hallottam olyan jókat.


Ti mit tennétek? Akinek van tapasztalata az ELTE GTI-vel a leírná?



2020. jan. 18. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A Corvinus minden körülmények között felejtős. Már nem piacképes az egyetem, inkább pénzlehúzós. Az oktatás színvonala meg szigorúan monoton csökkenő.
2020. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Jelenleg a GTI hallgatója vagyok, másodéves gazdálkodás és menedzsment szakos. Amikor ide jelentkeztem akkor ezt választottam elsőnek, azért mert:

- új kar lévén jól megválogatott tanári karral rendelkezik

- arra fókuszál, hogy az aktuális körülményekhez megfelelően elég tudást szedjünk fel és mondjuk ne az elavult dolgokól legyen sok

-a többi egyetemhez képest a tandíj jobb

-van lehetőség ösztöndíjra szert tenni ha fizetősön vagy

- az ELTE elég nagy és híres ahoz hogy elismert legyen a diplomája

- el lehet dönteni mindegyik tárgynál ,hogy milyen nyelven szeretnéd tanulni

- BGE nekem nem volt szimpatikus.

Nem bántam meg a választásom, szeretek ide járni. Összességében jó tanáraink vannak.Igyekeznek minél jobban átadni a tudást és segítőkészek. Ha van egy felsőfokú angolod akkor érdemes angol nyelven is hallgatni tárgyakat, én nem bántam meg, nekem ami volt eddig: Számvitel I-II, Üzleti jog, HR management, vállalati pénzügyekI-II, Technológia és gazdaság és túléltem, de persze ezt majd mindenki eldönti magának.

Sok sikert kíváok neked, bárhogy is döntesz!

2020. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

2. válaszoló, így kívülállóként, de köszi a leírást, pont erre volt szükségem! :)

GTI-t jelöltem első helyen (NG), és nagyon elnyerte a tetszésemet főleg a nyílt nap után, ráadásul így már egyre biztosabb vagyok a választásban. Kedves kérdező, végül hogy döntöttél?

2020. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arról van esetleg infótok, hogy milyen az új épület? Nekem magyon kicsinek és furának tűnik így képekről :D
2020. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, szerintem f@sza :D Jó a technika benne, meg már van büfé meg konyha ahhol lehet enni. Van olyan terem ami családiasabb,kevésbé tágas de amúgy jó.
2020. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!