Melyik pszichológia szak?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemen a legjobb a pszichológia oktatás Magyarországon?

Főként a Debreceni egyetem, a Pázmány, az ELTE között vacilálok, de bármelyik másik egyetemről is nagyon szívesen veszek véleményt, ha van. 😅 Tudom, hogy valószínűleg senkinek nincs rálátása az összesre, de amire igen, annak nagyon örülnék. 😊 Előre is köszi a válaszokat!



2020. jan. 20. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha közösségi életet akarsz, nem jössz a Pázmányra. Az oktatás színvonala amúgy jó, de komolyan, egy 3 telephelyre széttagolt, társasházból kampusszá alakított förmedvényt nem javaslok senkinek, aki szép egyetemi emlékeket szeretne magának. Ráadásul minden valamire való szabvál Esztergomban vagy Piliscsabán van tartva, mellé meg a TO is össze - vissza variál és hirdet meg feles létszámmal kurzusokat. Én örültem, hogy otthagyhatom őszintén szólva és egy normális egyetemre mehetek, mint pl. az ELTE. Mondjuk ott is szidják az alapszakot, mint a bokrot, de életemben akkor éreztem magam egyetemistának, mikor leléptem onnan.
2020. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Mint pázmányos, sajna az előző válaszolóval egyet kell értsek. Ez a széttagoltság valóban nem tesz jót az egyetemi életérzésnek. Nekem is hiányoznak a normális szabválok, illetve a szervezettségen is lenne mit javítani!
2020. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Az ELTE-n is nagyon sok a probléma az alapszakkal. Az épületről, ahol a Pszichológiai Intézet van, ne is beszéljünk.. A tanárok és a TO egyáltalán nem segítőkészek, nem válaszolnak emailekre, nem írják be a jegyeket időben. A tanterv változtatásáról ne is beszéljünk.. egyre idiótább dolgokat találnak ki, ahelyett hogy végre korszerűbbé és gyakorlatiasabbá tennék az oktatást. Szóval hacsak nem szeretnél kutató lenni, aki az összes létező elméletet tudja, de gyakorlatban kb még egy interjút nem látott, akkor az ELTE-t kerüld el nagy ívben
2020. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

1. ELTE

2. Debrecen

3. Pécs

2020. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Én Eltés vagyok, és szeretem. Nem amiatt lesz valaki rossz pszichológus, hogy csak kutatóktól tanul.
2020. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Pécsen tanulok, szerintem abból a szempontból jó, hogy nem kell ingázni az épületek között és eddig minden szabvál tárgyammal meg voltam elégedve.

Maga a képzés sehol sem elég gyakorlatias, sajnos azt nem az 5 év egyetem alatt tanuljuk meg, hanem utána, komoly pénzekért szakképzés keretében. Alsóhangon 1 millió a továbbképzés (amúgy lehet 4-5 millió is), mert vannak 2 éves képzések, 1 félév 200 ezer ft körül van, de pl: a klinikai (felnőtt, gyerek, neuro) nem 4, hanem 8 féléves, tehát ennyiszer 170-200.000 ft. Emellett 150 óra önismeret szükséges. A csoportos önismeret 400-500.000 ft-ba kerül kb.( vagyis havonta 30-50 ezer ft, tehát kb. 1 évet kell járni oda), míg magánban legalább 15.000 ft/óra, tehát 150-nel beszorozva több, mint 2 millió ft.


30 éves korunk előtt nehéz jól keresni, mivel a képzéseket kell fizetni addig, utána viszont számos kapu megnyílhat előttünk és könnyebb lesz.

2020. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Én Szegedre járok,és szeretem. Közel vannak egymáshoz az épületek,a könyvtár. Kb. 50 embert vesznek fel nappalira, így eléggé "családias" a hangulat. A tanárok is nagyon segítőkészek... Semmiképp sem akartam Pestre menni,de a Károlin voltam még nyílt napon. Nem volt túl szimpatikus az épület,főleg,hogy kb. egy órát kellett utazni az állomástól. Én a helyedben (ha Pestet szeretnéd), akkor az Eltét jelölném először,utána meg sorban azokat a vidéki városokat, ahol szívesen élnél. Szeged amúgy nagyon szép,jó a tömegközlekedés ( van troli,villamos is),nagyon élhető város. A tanulók 90%-a kap ingyen bérletet is,illetve nem ismerek olyan embert akit ne vettek volna fel kollégiumba. (Nem tudom,hogy te hol szeretnél lakni,viszont ha nem jön össze a koli,akkor azért nagy különbségek vannak Pest és a "vidéki" városok árai között..)
2020. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A Károlit miért hagyod ki a lehetőségek közül?
2020. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem hagyta ki azt sem:

"...de bármelyik másik egyetemről is nagyon szívesen veszek véleményt, ha van."


Csak most nehogy abba köss bele, hogy mindegyikről kér véleményt. 😂

2020. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!