Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiberbiztonsági mesterképzés...

Kiberbiztonsági mesterképzés érhet valamit?

Figyelt kérdés

Most indul majd először szeptemberbe. Erre gondolok: [link]

Van erre vajon kereslet? Lenne értéke a diplomának? Állásinterjún nem néznének bambán, hogy milyen ismeretlen végzettségem van nekem? Infós képzettség nélkül érdemes lehet belevágni?

Köszönöm a válaszokat!


2020. jan. 20. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Hasznos nagyon is. Szerintem infó tudás nélkül felesleges belevágni, én nem vennék komolyan egy bölcsész cyber biztonsági szakembert.
2020. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon fontos terület, de hogy-hogy nem az óvónőképző indítja a képzést?! -- csak viccelek. Ha csak a papír kell, jó ez is, de ha komoly tudás, akkor felejtsd el az NKE-t. Matematikus, informatikus tudás kell a témához.
2020. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell hozzá ilyen szak, hogy ilyen területen dolgozzál. Programozás, programozás, programozás kell, és a hálózatok, szerverek..stb ismerete.
2020. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Látszik nem vagy jártas a témában. A Cyber Security az informatika egyik legkeresettebb és legjobban megfizetett ága. Legalábbis Európában igen, de konkrétan Magyarországon nem tudom mi a helyzet. Nyugaton egyébként elég gyakoriak a Cyber Security mesterképzések egyetemen, persze feltétel egy informatikai vagy hasonló területen szerzett alapképzés. Nem tudom milyen területről tervezel erre jelentkezni, de gondolom proginfó/gazdinfó vagy mérnökinfóról.

Kár hogy más egyetemen nincs még ilyen MSc Magyarországon.

De egyébként nem, nem fognak bambán nézni egy Cyber Sec MSc láttán, sőt inkább felcsillan a szemük a HR-eseknek, mert Magyarország mindig későn szeret elfogadni új/hasznos dolgokat.. A kérdés, hogy miként fogják tanítani, milyen tárgyak lesznek stb.

2020. jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Amiket ott tanulnál, megtanulod egy mérnökinfon is... csak kicsit mélyebben kell az anyagokba bele menned.
2020. jan. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Annyit tudok én is, hogy ez egy felkapott terület, csak pont az NKE-n való indulása bizonytalanít el az értkességével kapcsolatban, mivel jelenleg is az NKE-n vagyok biztonság- és védelempolitikán és láttam itt ezt azt...

Szóval azt mondjátok inforamtikusnak való inkább. Én pont azért gondolkodtam el rajta, mert elvileg inkább az elméleti, jogi része lesz dominánsabb és nem a matekos, programozós vonal. Kérdés, hogy így ér-e akkor valamit a közszférán kívül.


(bár 30 kreditet meg kéne szereznem majd a képzés alatt pluszba informatikai ismeretekből mint pl. a szoftvertechnológia, a rendszertechnika és az adatbázisok és információs rendszerek ismeretkörei, kriptográfia alkalmazása, számítógépek architektúrája és számítógépes hálózatok témakörei)


Köszi a válaszokat!

2020. jan. 21. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Jogi vonalat akarsz? Ott a jogász képzés.
2020. jan. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Én is ide jelentkeztem. ha utána olvasol a Cyber Securitysnek rájössz, hogy ez nem tejesen a programozásról szól. Egy átfogo tudsát ad és persze lesz informatika is, de cyber securitysnek átkell altnia rendszereket és észrevennie a hibát, nem Ő az aki meg is oldja Őket, hanem utasításokat ad azoknak akik megtudják.
2020. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Most így hirtelen elképzeltem, hogy egy ilyen "átfogó tudású" "szakember" utasításokat ad egy phd-val rendelkező informatikusnak, aki ért is valamihez. 😅😅😅
2020. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Ha az a személy aki PhD-zott nem ezen a területen tanult, akkor szakmailag mást meghallhgatni és tanácsokat megfogadni nem égő azt megtenni. Főleg ha az a munkája/dolga, hogy cyber sec-esek alá dolgozzon..

Vagy ha nem tetszik neki, mehet akár felőlem tanítani is vissza egyetemre éhbérért.

2020. júl. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!