Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szociális munka szakot...

A szociális munka szakot miért nézik le sokan?

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sokan lenézik, könnyen találsz ilyen embert, és meg tudod kérdezni tőle. Én nem tudom, hányan nézik le, és aki lenézi, miért.
2020. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
Mert egy időben vagy talán még most is a kamu diplomások szakja volt
2020. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a többségnek halvány lila fogalma sincsen, hogy miről is szól a szocmunka képzés, illetve később mivel foglalkoznak és milyen feladatokat látnak el a végzett szocmunkások. Bekategorizálják, mint valami büfészak, btk, nem ér semmit, mi az, nem tanulnak semmit, himihumi stb., mert nincsenek róla semmilyen konkrét ismereteik. Plusz, azt is el tudom képzelni, hogy az anyagi lehetőségek miatt nézik le, mert sokan ez alapján ítélik meg az embereket, illetve a képzéseket is... tartottam pályaorientációs foglalkozásokat gimiseknek, már ott is az az első kérdés, hogy mennyit lehet vele keresni, mennyi pénzt lehet megkeresni, mekkora fizetést lehet elérni stb., stb., lassan már fel sem merül, hogy konkrétan milyen területről van szó, érdekel-e egyáltalán.
2020. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az előző válaszolóval. Több oka van:

1. Egyrészt ugye maga a fizetés, sokan nem értik, hogy miért tanul valaki egyetemen, amikor a gyárban is meg kereshet ennyit.

2. A másik, hogy fogalmuk sincs mit jelent a szak, azt hiszik nem lehet vele elhelyezkedni, pedig nagyobb a hiány mint bármely más területen. Főként a sok esetben stresszes meló és az alacsony fizetések miatt.

3. Túl könnyűnek tartják a szakot ahhoz, hogy egyetemi képzés keretében kelljen oktatni. Ezzel nem értek egyet. Ahhoz, hogy valamilyen szempontból "rosszul működő" embereknek segíts, kell egy bizonyos fokú intelligencia, illetve megfelelő háttértudás. A szociális munkások tanulnak szociológiát, pszichológiát és jogot is. Ezenkívül magának a szociális munkának is megvan a maga szakirodalma. Persze azt én is elismerem, hogy egy mérnökinél jóval könnyebb a képzés, de azért mi se csak a lábunkat lógatjuk az egész képzés alatt!

A fizetésről meg annyit, hogy én bízom abban, hogy idővel fogja emelni a béreket a kormány, mivel az összeomlás szélén áll az egész szociális és gyermekvédelmi szféra. Azt meg mégsem mondhatod a gyereknek, hogy menjen vissza az őt félholtra verő szüleihez, mert az állam nem fizeti meg a gyermekotthoni nevelőket, és idővel nem lesz aki vigyázzon rájuk. De bármely más területről is lehetne hasonló példát mondani.

2020. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!