Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tudom kimondani az r...

Ha nem tudom kimondani az r hangot, akkor a tanító alkalmassági vizsgán nem engednek át?

Figyelt kérdés

esélytelen??

az a baj, hogy pedig nagy ambícióim lennének ezzel a pályával minden fizetés és egyéb tényezők ellenére...



2020. jan. 21. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég durva beszédhiba. "Gyelekek, ma a lókálól és a falkaslól tanulunk." Szerinted?
2020. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

R hiba és r hiba között nagy különbség van. Amit az előző írt, az hangcsere, de van aki csak enyhén torzítja a hangot (pl. a nyelvhegy a megfelelő helyen érinti a szájpadlást, csak nem pereg.)

Keress fel egy logopédust (lehet, hogy cak magánpraxisban találsz...), és tanuld meg kiejteni az r-t. Ha a többi hangod tiszta, valószínűleg nem szervi oka van a beszédhibádnak, és így javítható lesz.

A felnőttek kezelése azért könnyebb, mert te tudod, miért mentél oda, így minden bizonnyal kitartóan fogsz gyakorolni, ami eredményre is szokott vezetni. A nehezítés az, hogy nem három éve mondod hibásan a hangot, mint egy óvodás, hanem 15 éve, tehát jobban rögzült a rossz ejtés.

De emiatt ne mondj le a tanítóságról. Az én r-emet is az érettségi évében javították, és utána simán felvettek tanárképzésbe.

2020. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom most szeretnél majd menni tanítónak, ha pl. májusban mész alkalmasságira, érdemes emár előtte felkeresni egy logopédust. Magától az alkalmasságitól nem kell félni, ha valami hibád van, akkor is elküld logopédushoz, viszont a tanulmányaidat elkezdheted, tehát felvesznek.
2020. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült kijavítanod a beszédhibát?
2020. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!