Egyetem mellett mennyire lehet dolgozni? Hogyan vannak az órák?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egyetemre jelentkezni, de nagyon hosszú ideig tart és amíg tanulok, nem keresnék pénzt:( Azt tudom, hogy az órákat én veszem fel, de ezek mikor vannak?

2020. jan. 23. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen időpontban meghirdetik őket. Mindig más. Előadás szinte mindig fix egy időpont. Szemináriumnál szokott az lenni, hogy több csoport van különböző időpontokban és akkor lehet választani.
2020. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen szakra jelentkezel. Én gyógyszerészetire járok, és vannak olyan napok, hogy reggeltől estig órák vannak.
2020. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól függ. Én most vagyok túl az első félévemen. Ekkor még nem ajánlanám, hogy dolgozz, mert bele kell szokni ebbe az egyetem dologba, mondjuk ez szaktól függ. Ha valami büfé szakra mész akkor lazán tudsz mellette dolgozni bármikor, de ha valami komolyra akkor erősen ajánlott átgondolni és úgy tervezni az órarendet. Nekem volt olyan, hogy 8-tól 8-ig voltam bent az egyetemen de cserébe volt egy teljesen szabad napom. Mondjuk ez nem mindenkinek jön össze. De lehet mellette dolgozni.

És hogy mikor vannak? Először jelentkezel egy diák szövetséghez, ők mondják meg, hogy mikor milyen meló van és ha tetszik és megfelel az időpont akkor elfogadod, vagy keresel valami állandót egyetem mellett. Gondold át rendesen, sok sikert és hajrá

2020. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy mikor vannak oraid az teljesen változó. Lehet, hogy egy nap csak egy előadáson kell részt venned, az is lehet, hogy egy masik nap reggeltől estig bent kell lenned. Nyilván lesznek olyan napok, amelyeken nem lesz egy sem, de ezt előre nem lehet tudni. Ajánlom a levelező tagozatokat, dolgoztam nappali mellett, kegyetlen volt és emiatt nem tudtam rendesen felkészülni néhány tárgyra. Benne van az egyetemek szabályzatában, hogy nem veszik azt figyelembe a jegyek megítélésekor, hogy ki dolgozik és ki nem. Óvatosan ezzel. Tanulni és dolgozni lehet egyszerre, na de nem többet, mint 1-2 nap/hét.
2020. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!