Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki a Balassi Bálint Gimnáziub...

Aki a Balassi Bálint Gimnáziuba (nyolcévfoyamos,17. kerületben) jár, tudna róla mondani véleményt?

Figyelt kérdés

Milyenek a tanárok?

Milyen a közösség?

Átlagosan hány órájuk van egy nap?

Mikor kezdődnek az órák?

Vannak jó programok?

Milyen nehézségűek a tantárgyak?

Minden egyéb véleménynek nagyon örülök:D



2020. jan. 25. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok a Balassiban, igyekszem minden kérdésed megválaszolni.

1. Én személy szerint elégedett vagyok a tanári karral, persze (mint mindenhol) vannak kevésbé jók, de szerintem kb.85%-ban jó tanárokról beszélhetünk. Nagyon segítőkészek a legtöbben, akár versenyfelkészülésről,akár felzárkóztatásról van szó (a történelem oktv-re konkrétan az igazgató készített fel). Nagyon fontos legtöbbjük számára a tisztelet, van aki a magázást is elvárja. És az érettségire készítenek alapvetően de sokan túlmennek ezen (pl.történelem, matek(itt fakultáción van aki egyetemi anyagot is tanít)) (Ha szeretnél konkrétan kérdezni írj privát a, szívesen mesélek)

2. Én nagyon szeretem az osztályom, de nem tudom alsóbb tagozatokon mi a helyzet. Ez sajnos szerencse -függő minden iskolában. Viszont talán a felvételi követelmények miatt inkább "tanulósabb" gyerekek jönnek ide.

3. 5-6.osztályban 5-6 órám volt ,7-10.-ben 7-9 óra, 11 -től pedig bejönnek a faktultációk ott teljesen változó, attól függ mennyit vállalat (min.7 azért mindenkinek összejön)

4. Az első óra 7.30-kor kezdődik, de 5-6.-ban szinte sosincs első óra, így 8.25- kor kezdenek. A csengetési rend fenn van a honlapon.

5. Igen. Vannak amik kicsit kényszerszerűek, de vannak nagyon jók is.

Kampány: a 11dikes osztályok választanak egy egy témák és teljes napig programokat szerveznek, a többi diák pedig szavaz rájuk. Maga a kampány egy hónapig tart, készülnek kisfilmek (youtubon fenn van pár), délutáni programok, nagyon szokták szeretni.

Projekt-nap: mindenféle előadókat hívnak, programokat szerveznek

Nemzetek ünnepe: közös karácsonyi éneklés a tornateremben több nyelven(német francia angol magyar latin(bár mostmár nem tanulnak igazán latint mint mi, csak ókori történelmet)), ami elég viccesen hangzik de nagyon hangulatos szokott lenni még a "nagyoknak"is.

24 órás kosár: pizza/KFC, suliban alvás, kosár

Gólyabál: vicces feladatok a kicsiknek gólyacsőrben

A osztálykiránduláson osztályfüggőek de alsóban mindig van erdei tábor.

6. Na, ez tényleg egyénfüggő. Nekem időbe telt míg meszoktam, de teljesíthetőnek a tárgyak

Ezek jutottak eszembe, ha van még valami kérdezz bátran. :)

2020. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2020. febr. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!