Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges elvégezni 11-12....

Lehetséges elvégezni 11-12. -et 1 év alatt? Ha igen, hol? (Bőveben lent)

Figyelt kérdés

Lehet nappali, esti, levelező és távoktatás is, a lényeg az, hogy meglehessen ezt csinálni.

Minél hamarabb le szeretnék érettségizni, hogy végre csakis azokat tanuljam (vagyis legalabb nagy részben) amik engem erdekelnek.

Az, hogy sokat kéne tanulni, nem szokott nekem problémát okozni.

Cél utána az egyetem, minnél hamarabb elkezdeni és elhelyezkedni. Szakmatanuláson is gondolkodtam, de főképp csak azok érdekelnek, amelyekhez szükséges az érettségi végzettség, szóval így ez sem opció jelenleg:(

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!



2020. jan. 26. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Sok mindenből tehetsz előrehozott érettségit, de tudtommal magyarból és töriből pl nem, így azt csak utolsó évben tudod megcsinálni. Legalábbis egy átlag helyen így megy. Nem tudom vannak-e speciális iskolák valahol, ahol ez megoldható lenne.
2020. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi penzed van, de ismerosom a Britannicaban tanul es ott lehet evet ugrani. Ahhoz viszont vizsgakat kell tenned

VISZONT. a tandij evi 6-7 millio forint

2020. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
66%

Úgy tudom úgy lehetséges, ha mindenből osztályozó vizsgát teszel, de nem biztos, mert lehet hogy így sem lehet előrehozottan érettségizni pár tantárgyból.

De nekem is van egy kérdésem, hová rohansz ennyire?

Fiatal vagy, itt az egész élet előtted, én azt javaslom inkább élvezd ki az iskolás éveidet, 11.-ben én is azt akartam, hogy jaj legyek már végzős, legyen vége, tessék végzős vagyok, és nagy része a 11. évemnek azzal telt, hogy az időt sürgettem. Rájöttem, nem kell, ezeket az éveket nem kapod vissza, szerintem használd ki ezt az időszakot is. Szerintem te sem akarod, hogy az életed, legalábbis a fiatalkorod egy rohanás, sürgetés, "legyünk már túl rajta" érzés legyen.

Mindenkinek vannak olyan dolgai, amiket nem szeret csinálni mégis kell, mindenki csak azt szeretné csinálni ami érdekli, de ez nem mindig így megy. Élvezd ki ezt a pár évet, utána úgyis még csomó időd van.

2020. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyunk gazdagok, szóval a Britannica és hasonlók sajnos nem opció.

Tudom, higy mindenből osztályozó vizsgát kéne tenni, de azt nem engednék meg a suliba, ahová járok. Egy tantárgyból szerettem volna előrehozottan érettségizni, de az sem jött ösze, mert nem engedélyezték az osztályozót.

Nem is tudom pontosan megmagyarázni. De az biztos, hogy amióta iskolába járok, vagyis elsős korom óta meg van bennem az az érzés, hogy gyűlölöm ezt.

Nem szeretem, abszolút nem köt le. Nulla tanulás nélkül 4es 5ös tanuló voltam mindig, de mivel van sok olyan, aki puskázással kitűnő lesz, néha így is a legrosszabbnak számízottam.

Untat az, hogy valamikor órákin kersztül magyarázzák azt, amit én már elsőre felfogok. Ha beteg vagyok sokáig és elvileg nagyon lemaradtam akkor is csak elő kell vennem a könyvet, egyszer elolvasnom és máris tudom. Így feleslegesnek érzem azt az időt és energiä amit az iskolapadba ülve elpocsékolok.

Lehet túlságosan siettetem, nem tusom. De már olyan régóta számolom, hogy már csak 6, 4, 3, 2, 2 és fél év... és egyszerűen nem akar eltelni. És ha meg bele gondolok abba, hogy azért járok gimnáziumba, hogy érettségim legyen és egyetemre járjak, akk legjobb esetben is ez még 6 év lesz. Ha szakmát tanulok akkor meg 4 és fél. Nem akarok ennyi ideig még az iskolapadban szenvedni. Így nincs semmi motiváció, csak a végét akarom egyre jobban.

Gondolkodtam azon, hogy egyszerűen csak elmegyek szakmát tanulni majd 10. után, hiszen úgyis inkább a gyakorlatiabb dolgok édekelnek. Emellett azok a szakmák èdekelnek, amihez 8-10 osztály elegendő. Viszont a szüleim szerint kell az az érettségi, és nem fogadják el azt az indokot, hogy majd utána megcsinálom.

Szóval mit tudnék csinálni?

2020. febr. 2. 09:28
 5/6 anonim válasza:

A szüleid jól tudják, nagyon kivételes eset, hogy valaki rögtön dolgozni menjen 10. osztály után. Kell az az érettségi, tudom, sokan felhypolják, hogy nem is olyan nagy dolog, de gondolj bele, így neked csak 8 általánosod van eddig, ha nem fejezed be a középiskolát. Érettségi után pedig azt csinálsz amit szeretnél.

Egyébként azon nem gondolkoztál, hogy magántanuló lennél-e? Lenne több szabadidőd, tanulnál magadtól és félévente (vagy pár havonta, nem tudom) bemennél vizsgázni.

2020. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehetek magántanuló, mert nincs rá komoly indokom. Egyéni tanrendnek meg nem sok értelme van, mert úgy is be kéne járni pár óra kivételivel.

Nem rögtön dolgozni szeretnék 10. osztály elvégzése után, hanem szakmát tanulni, után a dolgozni és leérettségizni is.

Különben meg fiatal vagyok, annyi mindent kezdhetek még az élettel. De valahogy most minden arra megy rá, hogy tanuld ezt magold be azt, mert különben semmi se lesz belőled. Annyira elegem van már ebből, minnél hamarabb lépni szeretnék:/

2020. febr. 3. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!