Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Molekuláris bionikáról BME...

Ha Molekuláris bionikáról BME üzemmérnök informatikára emgyek át, áttudom fogadtatni a teljesített matek meg fizika tárgyaimat?

Figyelt kérdés
Gondolkozom hogy Pázmányról üzemmérnök informatikára megyek át. Teljesítve van nekem 3 matekos tárgyam (analizis, linearis algebra es diszkret matematika), egy bevezetes fizikaba es bevezetes a programozasba.. Azokat a teljesitett krediteket atvihetem a BME-re?

2020. jan. 26. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos az efféle kreditátvitelek mindig kétesélyesek. Hivatalosan az elfogadandó tárgy tematikáját 75%-ában kell lefednie a teljesített tárgy tematikájának a kreditátvitelhez, de az a helyzet, hogy sok helyütt a gyakorlatban még akkor sem lehet biztosra menni, ha 100%-os az egyezés. A BME tárgyfelelős tanára lehet, hogy egyszerűen a hasára üt és nem támogatja a kreditátvitelt, te pedig mehetsz a sóhivatalba, ha ez nem tetszik. Erősebb egyetemek gyakran nem fogadják el általuk gyengébbnek gondolt egyetemek kreditjeit.


Egyébként pedig a molekuláris bionikáról átjelentkezéssel biztosan nem lehet üzemmérnök-informatikusnak bejutni, mert az előbbi a műszaki, az utóbbi pedig az informatikai területhez tartozik. Csak újabb felvételivel kerülhetsz be üzemmérnök-informatikusnak, így viszont most rögtön jelentkezned kell. Ha felvettek, szeptember elején benyújthatsz kreditátviteli kérvényt a BME-n, a Pázmányról hozott, hitelesített tárgyteljesítési lap és hitelesített tárgytematikák csatolásával.

2020. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Az első hülyeséget beszél, haveroknak simán elfogadtak tárgyakat SZTE-ről és Corvinusról(!) is a VIK-en. Még felsőoktatási szakképzésről is.

Egyébként szerintem (legalábbis nálunk) sose lát ilyen igényléseket tárgyfelelős, hanem valamelyik irodista mancikának ez (is) a dolga, hogy összehasonlítsa a tárgyak leírásait.

Az átjelentkezésben viszont igaza van, újra kell felvételizned (bár te lehet ezt értetted az alatt, hogy átmész).

2020. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
#2: Nem beszélek hülyeségeket. A kreditátviteli kérvényt a tárgyfelelősnek KELL véleményezni és aláírni, nem pedig valami irodistának. Ez a szabály. A végső döntést a Kreditátviteli Bizotság hozza meg, de soha nem szokták a tárgyfelelős véleményét felülbírálni. Így tehát ez gyakorlatilag egy egyszemélyi döntés, és igenis vannak akadékoskodó tárgyfelelősök, akik valamiféle presztizsből rendszeresen visszadobják a kérvényeket. Ha nem is a BME-n, de én személy szerint a saját bőrömön is megtapasztaltam, hogy érthetetlenül elutasították az egyik kreditátviteli kérvényemet. Mindenütt vannak vaskalaposok, nem lehet biztosra menni.
2020. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy értette, hogy újrafelvételivel menne át, nem csak simán átjelentkezne. Én is úgy hallottam, hogy működnek az efféle elfogadtatások.
2020. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyfelelőstől függ. Én pont a PPKE bionikára mentem át a SZTE bionikáról, és pl az analízis I és II, linal II és dimat II tárgyakat nem fogadták el a tanárok, ellenben a szerves kémiát, biokémiát, közgazdaságtant meg egyéb tárgyakat minden probléma nélkül. Összességében 47 kreditet tudtam elfogadtatni.
2020. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!