Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol, francia, olasz nyelvsza...

Angol, francia, olasz nyelvszak. Milyen sorrendben írnátok be őket? (több lent)

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy egyetemi jelentkezésnél szinte biztos, hogy ezt a három nyelvszakot fogom megjelölni. Eddig biztos voltam benne, hogy az olaszt szeretném, viszont

1: magamtól tanulom, a középszintű érettségit megoldom egy erős 80%-ra (persze az esszét nem tudom magamnak javítani), viszont félek, hogy egy emelt szóbelin besülnék, mert esetleg még nincs olyan nagy szókincsem stb.

2: persze beírtam kíváncsiságból hogy "állás olasz nyelvtudás" és rengeteget kiadott, csak épp nem olaszt, hanem németet és angolt, szinte csak ezt a kettőt.


Az anglisztika ellen pedig pont az volt az érvem, hogy angolul "mindenki" tud, biztos nincs rá szükség. Pedig még ehhez is érzek affinitást.


Francia: francia kéttanon vagyok, 5 év után logikusnak tűnne a választás, legalábbis sokak szerint ezzel nagyobb esélyem lenne később is elhelyezkedni, viszont nem feltétlen a kedvencem. Szeretem persze, de nem vagyok benne biztos, hogy a kultúrával mélyebben szeretnék foglalkozni (igazából nekem az nem tetszik a franciaoktatással kapcsolatban, hogy kizárólag a metropolitán Franciaországról beszélünk, nincs szó más frankofón országokról, akár egykori gyarmatokról.. kicsit '' elitista")


Szóval röviden kb. ezek az egyes szakok melletti-elleni éveim.

Ti hogyan raknátok sorba őket? (igazából talán csak az első fontos, mivel pont szerint ha minden jól megy, akkor mindenre felvennének, mert 352-388 között vannak államin)


Köszönöm előre is a segítséget!


Ui: hogy melyik egyetem, az most nem számít, de ha bármelyikről tudjátok, hogy nagyon jó vagy nagyon rossz, szívesen fogadom.

Illetve, a büfészak kifejezést most mellőzzük.

Köszönöm!



2020. jan. 26. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szintű nyelvtudás a feltétel? Mert ha nem kell egy felsőfokú nyelvtudás pl. az olaszra, szerintem az lenne a leglogikusabb. Angolul és franciául már tudsz, így pedig megtanulhatnál olaszul is rendesen.

Az anglisztikának csak akkor van értelme, ha fordító vagy tolmács akarsz lenni, a többi nyelvszakkal kapcsolatban azonban nincs információm.

2020. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olasz - az iránt vagy motivált, ez épp elég jó ér, amikor arról van szó, hogy életpályát válassz magadnak (bár akkor is elég jó érv lenne, ha csak arról lenne szó, mivel akarsz a következő 3-5 évben foglalkozni). Angolul és franciául már meg tudtál tanulni, meg fogsz tudni tanulni olaszul is.
2020. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olasz, francia, angol
2020. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom szakhoz kötelező emelt szintű érettségit tenni az adott nyelvből. Ha nem fogsz emeltezni olaszból, akkor nincs is értelme megjelölni.


Helyette válaszd azt a nyelvet amelyikről szívesebben tanulnál még és mellé majd felveheted az olaszt minornak. Sőt, ha mégis az olaszt szeretnéd főszaknak, akkor egyetemen belül lesz lehetőséged váltani.


A franciáról még annyit, hogy száz százalék, hogy tanítanak valamennyit az összes frankofón országról. Minimum a kultúra, történelem, természet- és társadalomföldrajz jellegű órákon téma lesz. Javaslom töltsd le a téged érdeklő egyetemek mintaterveit és nézd át a tárgyakat, tárgyleírásokat.

2020. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!