Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bme vagy Óbudai egyetem?...

Bme vagy Óbudai egyetem? Mérnökinformatikus

Figyelt kérdés
A legfőbb kérdésem az lenne hogy szerintetek mennyire bírható a bme mérnökinformatika szak? Illetve hogy mennyivel rosszabb az oktatás minősége az OE mérnökinfónak?

2020. jan. 26. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A BME egyértelműen nehezebb. Nem az a probléma, hogy aki elvégzi, egyértelműen nagy tudása van, hanem hogy aki nem tudja elvégezni, az nem feltétlenül lenne rossz szakember. Az elvárások magasak, de nem feltétlenül mind hasznosak, és akkor a 'mocsokságokról' nem is beszéltem. A BME-n nagyon sok az ismeret a valóságban nem létező ideális rendszerekről. Hogymajdhaegyszernehogyszükséglegyenrá.

Persze megnézem majd melyik BME-s fog emlékezni x év munkahelyen eltöltött év után a Schrödinger egyenletek levezetésére.

Párom a BME-re jár, vért izzad szinte. Egy kolléganőm pedig az Óbudaira, ő is szenved, már egy évet csúszik, viszont azt mesélte, hogy nagyon sok olyan csoporttársa van, akik a BME-ről mentek át vagy épp estek ki. A BME keményebb, de ahogy az első is írja, azért az Óbudai sem egyszerű. Elég nehéz a mérnökinfo szak úgy általánosan.

2020. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
1-es valaszoló vagyok. Ez egy korábbi válaszom volt, azt masoltam be. Egyébként egy informatikusnak illene használia a keresőt, mert elég sok kérdés volt már erről.
2020. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
BME brutális, Óbudai csak simán elég nehéz. Mindkettővel jól jársz.
2020. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb az OE-re menni.


A BME hihetetlen szívás, villamosmérnöki karra járok (Kandó), de itt is sok volt BME-s van, és hát amit elmondanak, az brutális

2020. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
szia! :D én VIKes vagyok, tényleg nehéz a követelmény, de nem teljesíthetetlen és abszolút van élet mellette :D, az emberek mind nagyon kedvesek és jó fejek, legalábbis azok akiket én ismerek, én úgy hallottam az OE-n több a gyakorlat a BME-n meg az elmélet, igazából szerintem az alapján válasz, hogy melyik egyetem oktatási rendszere illik inkább hozzád,ez azért is fontos mert amelyik jobban illik hozzád ott fogod élvezni igazán a szakot és ott tudsz majd a lehető legjobb szakemberré válni majd, mivel én az Óbudaira nem jártam ezért azt nem tudom milyen, ezért nem nagyon tudom összehasonlítani a kettőt :/ , én idén kezdtem a VIKen most vagyok túl az első vizsgaidőszakon, annyit tudok mondani róla (gimis rossz tanulóként), hogy a hírnevével ellentétben nem olyan elvégezhetetlen dolog, igazából fontos az első félévben, hogy szeresd a szakot (mert ha élvezed akkor fogod tudni igazán vérizzadás nélkül csinálni), és gyakorolj/ tanulj sokat, az a legjobb ha az elméletet érted is nem csak bemagolod, illetve a legfontosabb az szerintem, hogy ha nem sikerül vmi elsőre akkor azon túl tudj lendülni hamar, szerintem ezért mondják a legtöbben, hogy szar és nehéz ,mert sok dolog nem megy elsőre (a számonkérések mások mint gimiben ki kell őket tapasztalni,azt is hogy hogy készülj, illetve nehezebbek is, viszont az oktatás minősége egyenesen arányos a számonkérések nehézségével) és ezért nincs olyan sok sikerélmény. Ha úgy érzed ehhez van türelmed és energiád, akkor én ajánlom a BME-t. Amikor én kerültem ide 3 dolgot mondtak 1. aki bejut ide annak az esze meg van, hogy elvégezze csak akarat is kell, 2. egyedül nem lehet megcsinálni kellenek az ottani barátok, akik segítenek (szerencsére a társaságot nagyon jól összehozzák ezzel a tankör, szín dologgal) 3.nincs ember ,aki ne használná a vik.wiki-t, úgyh azt nyomatni kell ezerrel :D, remélem ez segített vmi-t illetve azt is hogy majd egy óbudais is elmondja a tapasztalatait neked :D
2020. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Én a NIK-en végeztem pár éve. Igazából hasonló dilemmám volt, mint most Neked. Engem akkor a "gyakorlatiasabb" képzés ígérete húzott az OE felé és nem bántam meg. Sok volt a gyakorlat és az önálló feladat, a szakmai tárgyak gyakorlat vezetői sok esetben az iparban dolgozó óraadók voltak, így rengeteg érdekes és értékes tudást is meg lehetett szerezni, nem csalódtam.


A tapasztalatom azt mutatja, hogy bárhol is végzel, nem garantál semmit. (Sem pozitív, sem negatív irányban). Tőled függ, hogy mit hozol ki, mennyit vagy hajlandó befektetni a tanulásba. Válaszd azt a kart, amelyik tanterv alapján jobban tetszik.


P

2020. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jan. 28. 01:01


A valósághoz hozzátartozik, hogy az első félév az - esetleg a második -, ami nagyon részletes, jó anyagokkal dolgozik, mivel ekkor szoktak a legtöbben kiesni. Ez félévről félévre egyre kevesebb lesz és egyre kevesebb segítséget is kap az ember. Viszont a nehezedés csak a 4. félévig tart, onnantól kezdve lényegesen könnyebbnek érződik az egész.


Ennek ellenére én azt mondanám, hogy kezd el a BME-t, és ha nem megy, akkor még átmehetsz az ÓE-re.

De amúgy az sem ritka, ha valaki +1 évvel csinálja meg.

2020. febr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Ennek már lassan 2 éve, viszont hasznosnak tartom a sztorim megírását, hátha segítek azoknak, akik megtalálják ezt a kérdést (csak úgy mint én).


Én 2020-ban kezdtem meg a mérnökinfót BME-n, viszont munka mellett, amit nem hagyhattam abba, hiszen 18 éves korom óta külön éltem 0 támogatással. 30 kredittel kiégtem, abba kellett hagynom, mindenből buktam. Idén újrakezdtem 18 kredittel, de analízisből így is buktam. Nem tartom zseninek magam, de hülyének sem, egyszerűen csak ehhez túl link voltam, elment tőle a kedvem. Következő félévben Üzemmérnök tárgyakat veszek fel, majd átmegyek ősszel az Óbudai Üzemmérnökre, azt folytatom.


Elég sok nézőpont van, az én esetem meg elég egyedi, de mindenkinek aki hasonló kérdéssel fordul ide azt javaslom, hogy minél hamarabb döntse el mennyire maximalista, és a legnehezebb egyetem mennyire éri meg azért, hogy végig szívja. Jó egyetem a BME, de nem mindenkinek való. De az sem baj ha megpróbálod és később váltasz, lényeg, hogy ha eleve érdekelt a szakma, véletlenül se égj ki és utáld meg egy egyetem miatt.

2021. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!