Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság mérnöknek...

Megéri manapság mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam,mennyire éri meg elmenni mérnöknek tanulni manapság,mikor majdnemhogy kevesebb energia befektetéssel azonnal meglehet keresni azt az összeget,kicsit még többet is amit ők keresnek? (Külföldön)

2020. jan. 26. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:

csak nem mindegy hogy gürcölsz vagy egy irodában dolgozol


főleg nem mindegy ha már idősebb vagy


és azt sem lehet tudni mit hogy a jövő

2020. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mit hoz a jövő
2020. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mérnöknek mindig megérte és a jövőben is mindig meg fogja érni tanulni. Persze vannak jobb és rosszabb területek ezen belül, hisz a mérnökség nagyon tág fogalom.


Az igaz hogy külföldön többet lehet keresni, de már rég elmúltak azok az évek, hogy kimész nulla szakmával és nagy pénzt szakítasz. A buta kelet-európai vendégmunkással már mindenhol csak a legalja munkákat csináltatják, amire ők nem hajlandóak. Persze itt is vannak jobbak és rosszabbak. De néhány évnél tovább általában senki nem is bírja ezeket, főleg lelkileg.

2020. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Gépész- és villamosmérnöknek meg.

A többi attól függ.

Informatikus mérnöknek meg logisztikai mérnöknek is érdemes.

2020. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gépész, villamos, mechtro és infós mérnök képzések jók és fizetettek is. Építész, agrár, élelmiszer meg hasonló képzésekkel a normálisan bejelentett jó mérnöki fizut az esetek többségében el lehet felejteni.
2020. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha még fiatal vagy és van 2-3 éved nyelvet tanulni, akkor menj el melózni tök mindegy mit és tanulj intenzíven németül mellette. Aztán iratkozz be mérnöki képzésre egy német egyetemen, ez a legjobb kombó, mert külföld + mérnöki képzés :)
2020. febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De honnan tudod, hogy pl. 15-20 év múlva - amikor még neked javában dolgoznod kéne -, akkor azt a minimális energia befektetésű munkát nem automatizálják?

Ha valakinek meg van az agya, akaratereje hozzá, akkor érdemes elmenni mérnöknek, mert biztosabb jövőt ad. (Nyilván számít, hogy milyen mérnökről van szó.)

Elég sok becslés van, hogy milyen mértékű lesz a munkanélküliség, ha elkezdenek komolyabban automatizálni, és pl. a mérnöki munka az egyik, amit nagyon nehezen lehet majd automatizálni, míg a monoton, mozdulat sorok ismétlését lehet az egyik legkönnyebben.

2020. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mérnök vagyok és külföldön dolgozok mérnökként.....
2020. márc. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit hoz a jövő... Ez nagy igazság.


Lassan az átlag kérdező számára a múlt, a gyermekkor vagy a szülőkben még kettéosztottság homályába vész a módszerváltás körüli időszak. Volt az Expressz című apróhirdetéses újság, amelyik azért volt vastag, emrt volt benne vagy 15 oldalnyi álláshirdetés. Aztán a rendszerváltás után egy-két évvel vékonyka kis lap volt, és volt benne három darab (!) álláshirdetés. Az látszott (más hirdetések miatt vettem időnként), hogy a legsúlyosabb helybenjárás idején is volt három szakmára kereslet: közgazdász, örömlány, ügyvéd. Ez a biztos. :)


Villamosmérnök, ez csak a kocsmában értelmezhető fogalom, majdnem olyan széles, mint a jármű fogalma, ahogy Imre gazda áll a lovaskocsija, és József alvilági főnök a Lamborghinije mellett, és mindketten mondják, hogy ez itt a járművem. :) Én csak az erősáramosok helyzetét ismerem közelebbről, ott valóban van most kereslet, de arra szoktam figyelmeztetni, hogy ez nem biztos, hogy hat-nyolc év múlva is lesz. Illetve inkább biztos, hogy nem. De már nem írom le magamtól a részleteket, csak, ha valakit érdekel.


És akkor itt van még a szellemi import, ami más területeket már be is töltötte a hiányok egy részét. Pár éve volt egy kis balesetem, és négyszer mentem a sebészetre összesen, a négy lapon négy különböző nemzetre jellemző név volt, mármint orvosként, igaz, ebből egy magyar név volt, csak a másik három volt ázsiai.

2020. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy látom (lehet rosszul), de a jövőben akár a mérnök felérhet egy orvossal és nem is beszélünk nagy távlatokról (legyen 10 év). Elég sokminden automatizálva lesz, beleértve az egészségügy is, aztán egy orvos nyílván nem fogja magának megtervezni, vagy esetleg programozni a gépeit (ha csak el nem kezdik tanítani). Tehát a válaszom: teljes mértékben, de valóban nem mindegy milyen területen. Az építőipar, környezetvédelmi és ehhez hasonló területeken nagyon nem éri meg.
2021. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!