Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes elvégezni,...

Mit lenne érdemes elvégezni, amiből úgy is meg lehet élni, ha csak félgőzzel csinálja az ember?

Figyelt kérdés

Piacképtelen szakok érdekelnek. Arra gondoltam, hogy megcsinálnék valami képzést, ami ér annyit, hogy meg tudjak élni, aztán belevetném magam a tanulásba. Egyetemet nem akarok olyasmire pazarolni, ami nem érdekel.

Ha például valami informatikával kapcsolatos papírom lenne és valamilyen szinten tudnék programozni, az elég lenne?



2020. jan. 27. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyen support vagy rendszergazda szinten nem kell, hogy megszakadj, van, hogy egész nap annyi a feladatod az adott cégnél, hogy két patront kicserélsz a nyomtatóban és távsegítségen telepítesz egy programot... De azért a fejlesztői pozi és a vele járó feladatok nem az a kategória, ahol te a félgőzös teljesítményed egyáltalán a diplomára elég lesz. Később is követni kell a trendeket, mikor munkában vagy, az azért komoly szellemi teljesítmény.


Én voltam mindkettő, diákként support, később fejlesztő, azért volt szintbeli különbség. Mondjuk nagyon sokáig nem teljesállásban toltam, hanem 4 órában, úgy mondhatni megérte. Délután 1 körül szabad voltam, mellé kaptam egy olyan bért, amiért az átlag egy napot gürizik. De milliókat keresni ez a szint nem elég és az a szint sem elég, hogy normálisan, 8 órában, odafigyeléssel dolgozol. Legalábbis magyarországi viszonylatban nem. Akit ismerek és milliós a fizetése, az ügyeletet is kell, hogy vállaljon, utaztatják, olyan dolgokat is rábíznak, ami már nem informatika, szóval annyira nem szórakoztató.

2020. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is milliókat akarok keresni. Egy olyan kis 4 órás állás például elég jó, amit te is mondtál, valami ehhez hasonlót szeretnék én is, hogy legyen valami jövedelmem és sok szabadidőm érdekesebb dolgokra.

Nagyjából milyen szintű tudás szükséges ilyen support munkakör betöltéséhez?

2020. jan. 27. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Supporthoz kb annyi, hogy be tudj üzemelni egy asztali gépet és tudj távolról programokat telepíteni. Meg hallgatói jogviszony.

Esetleg később szerveres ismeretek nem ártanak, de én nem értettem soha ehhez csak gyakornok voltam. Gépeket telepítettem, frissítéseket küldtem ki, ha volt valakinek valami hasfájása, felhívtam vagy odamentem neki segíteni.


4 órában python, aztán java fejlesztőként dolgoztam, előbbinél elég volt a nyelv alapjait tudni, piszokjó volt a mentori programjuk, a java kicsit magasabb szintű volt, ott medior (3-5 év) fejlesztőként vettek fel és mivel banki szoftveren dolgozott a csapat, néha azért igényelt utánajárást, hogy ne csesszük el teljesen.

2020. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartálmas választ!

Ha jól értelek, hallgatói jogviszony bármilyen egyetemmel jó?

2020. jan. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!