Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire életképes egy nyelvsz...

Mennyire életképes egy nyelvszak a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Leginkább az egzotikusabb nyelvszakokra gondolok (Szlavisztika / Skandinavisztika stb.), de várom a véleményeket "tradicionális" nyelvszakokkal kapcsolatban is. (Anglisztika, Germanisztika...)

2020. jan. 27. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Nagyjából semennyire. Kivéve a Japán (és a kínai). Manapság teljesen alapelvárás, hogy a munkavállaló beszéljen angolul vagy németül. Ha idejön valaki skandináviából akkor egyáltalán nem várja, hogy pl Svédül szóljanak hozzá mert gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszéli az angolt.
2020. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6%
Leginkább annyira,hogy mehetsz vele a mekibe!!
2020. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Igazából attól függ te mennyit raksz bele, illetve milyen egyéb skilleket tudsz megszerezni.

A nyelvszak nem nyelviskola! Ezt neked is elfogják mondani ezeken a képzéseken, nekik az a feladatuk, hogy kutatási szinten ismerd meg az adott tudományterülethez tartozó nyelvet.

Nyilván sok egyetem már arra megy inkább, hogy a BA diplomával egy felsőfokú nyelvi szintet elérjen a hallgató, viszont ez önmagában munkakörök betöltésére nem feltétlen jogosít.

A legtöbb nyelvszakost felszívják az SSC-k, mert tudnak nyelveket és olyan pozíciókat nyitnak többségében, amely különleges szaktudást nem igényelnek, be tudnak téged tanítani arra a részfeladatra, amit ők elvárnak. Persze ezekben a cégekben nagy az átjárhatóság, ezért ha sikerül eljutnod HR területre ( toborzás, kiválasztás stb. ), akkor már kikerülsz a sablonos ügyfélszolgálati munkákból. ( Persze annak is vannak külön szintjei ).

A szlavisták mostanában nagyon keresettek. Éppen azért, mert ezek a multik inkább Magyarországra teszik ezeket a központokat, nem pedig Szlovákiába, Csehországba, Lengyelországba, ezért itthon várják el a szlovák, cseh, lengyel nyelvtudást, amit szépen is szoktak díjazni egyébként.


Én, mint nyelvszakos, azt mondom neked, hogyha tényleg érdekel ez a terület, akkor megéri. Viszont a képzettségedhez megfelelő munkát csak akadémiai szinten tudod megszerezni, ha oktatod az adott tudományterület általad kutatott részét.

Én egyébként azt tanácsolom neked, hogy osztatlan tanárit csinálj ( már indítanak angol-német-kínai-japán-olasz-lengyel-ukrán mindenféle tanárit ), mert akkor már egy új irányba tudsz majd elhelyezkedni, akár nyelviskolákban, akár magántanárként. :)

Én nem a fentebbi szakokra járok, hanem ókori szakra, de csak ajánlani tudom a BTK-t, hidd el, jó lesz és nem a mekiben fogsz kikötni, mint a fentebbi válaszoló is írta.

2020. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!