Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak az egyetemen vagy...

Maradjak az egyetemen vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Nyilván nem várom hogy döntsetek helyettem, de véleményekre van szükségem. Jelenleg egy olyan szakon tanulok, amivel ha végzek nagyon kevés lesz a fizetésem, viszont nagyon szeretnék ez lenni (tanító), de annyira nem motivál semmi, hogy már a vizsgákra is alig készültem, több tárgyam nem sikerült így már biztos, hogy csúszni fogok. Dolgozom mellette, sokszor éjszakás műszakból megyek reggel egyetemre alvás nélkül. Most sokkal többet keresek, mint majd diplomával keresnék és 0 felelősséggel csinálom a munkám. Nem stresszes egyáltalán. Van egy másik dolog amit imádok, az a tánc, nagyon régóta táncolok. Nagyon szeretnék ezzel is foglalkozni, ehhez egy tánc instruktor tanfolyamot kell végeznem. Az egyetembe már annyi pénzt, időt és energiát öltem és félek, hogy megbánnám, ha otthagynám. Ti melyiket választanátok?

Húz a szívem a tánc felé, de a valahogy mégis biztosabb munkának érezném a tanítást.


2020. jan. 28. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de arra is gondolj, hogy a több műszakos munkát egész életedben nem tudod csinálni, mert egészségügyi szempontból nem túl jó, hogy egyszer nappal egyszer éjszaka stb. Szóval olyan állás kell, ahol mindig nappal vagy.


Attól függ: Ha érdekel és szeretnéd csinálni akkor csináld. A fizetés majd emelkedni fog úgy is. Meg nem lesz mindig ez a kormány hatalmon.


Jobb olyat dolgozni amit szeretsz, mint amit nem! És ha olyan munkád van amit szeretsz, boldogabb lesz az életed is, mégha nem is keresel annyit.


Ha nem sok van már hátra fejezd be, utána tanulhatsz majd mást is. Ha sok van még hátra akkor gondolkodj el, hogy esetleg mást kéne.

2020. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit szívesen csinálnál. Ha a táncot választod akkor az olyan mintha a hobbid lenne és nem a munkád, ellenben ha tanító leszel akkor az felelősséggel és stresszel jár.
2020. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én nem hagynám ott. Tanítói munka mellett is lehetnél tánctanár. Az csak jó, ha több lábon áll az ember.
2020. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Mindig jó, ha az embernek van más végzettsége is. Szerintem ne hagyd ott.
2020. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még a tavaszi félévet megcsinálom, aztán majd eldöntöm. Én sem akartam hirtelen felindulásból otthagyni, csak kicsit el vagyok keseredve. Nem tudom mi az, ami motiválni tudna.
2020. jan. 28. 14:48
 6/7 anonim ***** válasza:
#3-al értek egyet. Az jó, ha szeretnél foglalkozni a tánccal, csináld meg nyugodtan a tanfolyamot is. Tanítás mellett is lehetsz tánctanár. De az utóbbi nem fix állás, és nem biztos, hogy életed végéig tudnád csinálni. A tanító szakkal lenne egy fix mumkahelyed, mindenhol keresik a pesagógusokat. Mellette meg oktathatnál táncot, így keresnél is vele, meg mindkét álmod teljesíthetnéd.
2020. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi motiválhatna. A barátaim között is sok pedagógus van, meg a családban is. Anyukám szokta mesélni, hogy milyen aranyos mikor a gyerekek hálásak hogy megtanította őket angolul, vagy mikor a szülő bemegy, hogy a gyereke utálta a matekot, de ő megszerettette vele.

Egyik barátnőm még csak gyakorlaton van, de ő is kap ilyen édes kis leveleket, hogy "Szeretlek Zsófi néni". Gyakorlatod neked is lesz a suli alatt, akkor majd megtapasztalod ezt. Addig pedig ki kell tartani.

2020. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!